Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Miejski Ogród na Wyspie

Redaktor admin on 25 Kwiecień, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Piła od wielu lat nazywana jest „zielonym miastem”, jednak od sześciu mówi się o niej również, jako o mieście – ogrodzie. Wszystko za sprawą Krajowej Wystawy „Miasto Ogród” połączonej z Agrotargami, które w tym roku mają już swoją 27. edycję. Eurodeputowany Adam Szejnfeld wziął udział w uroczystym otwarciu targów, które odbyło się 21 kwietnia 2018r., a następnie zapoznał się z ofertą licznych wystawców zgromadzonych w Parku Wyspie.

To już 27 targi, a 6 wystawa „Miasto Ogród”. Chciałbym przede wszystkim pogratulować twórcom i obecnym organizatorom, wspaniałego przedsięwzięcia. Całe życie otacza nas przyroda. Nie znam osoby, która choć w mieszkaniu, na balkonie, działkach, czy ogródkach nie otacza się kwiatami, czy innymi roślinami. Do tego targowy charakter wydarzenia pozwala nie tylko zaopatrzyć się w niezbędne sadzonki, ale też daje okazję do zapoznania się z nowymi trendami w ogrodnictwie – powiedział podczas targów poseł Szejnfeld.

Chęć udziału w targach zgłosiło blisko 100 wystawców, podzielonych na 3 grupy: ogrodniczą, gastronomiczną (m.in. sery austriackie długo dojrzewające, produkty regionalne, piwa naturalne, kwasy chlebowe, wędliny wytwarzane tradycyjnie, polskie wina ekologiczne, podpłomyki chlebowe, miody z własnej pasieki) i rękodzieła.

Pierwszego dnia uczestników targów swoją pasją do ogrodnictwa próbował zaszczepić pilanin Dominik Strzelec (znany z prowadzenia takich programów telewizyjnych jak „Odlotowy Ogród” czy ,,Usterka”). W niedzielę gościem specjalnym był inny pasjonat branży ogrodniczej – Czesław Czukosanow. Oprócz licznych ofert targowych, dużym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty robienia bukietów prowadzonych przez dr hab. Agnieszka Krzymińska – Kierownik Katedry Roślin Ozdobnych z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dla najmłodszych nie zabrakło licznych atrakcji – w tym możliwość zobaczenia na żywo alpak.

Źródło: inf. własna oraz UM Piła

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Piła #AgroTargi #MiastoOgród #Wyspa #ParknaWyspie #AdamSzejnfeld #Platforma Obywatelska

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)