Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Milion podziękowań dla Szejnfelda

Redaktor admin on 27 Sierpień, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Mam milion podziękowań dla posła Szejnfelda – powiedział na konferencji prasowej w Chodzieży burmistrz Jacek Gursz. Te podziękowania są związane z tym, iż dzięki wstawiennictwu i pomocy posła Adama Szejnfelda Chodzież otrzymała w tym roku dodatkowo ponad 1 milion zł na inwestycje, co jest równe 20% kwoty, jaką sami przeznaczamy na te cele – dodał burmistrz Chodzieży. Te pieniądze to prawie 700 tys. zł. na budowę Sali Gimnastycznej, 100 tys. zł na remont Domu Kultury, 100 tys. zł na zakup fortepianu, 100 tys. zł na bibliotekę Miejską oraz 60 tys. zł siłownię.

Dzięki pomocy Adama Szejnfelda posła do Parlamentu Europejskiego uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży, a także młodzi piłkarze klubu sportowego Polonii Chodzież będą mogli wkrótce cieszyć się z nowowyremotowanej hali sportowej. Burmistrz Chodzieży Jacek Gursz podczas konferencji na placu budowy składał podziękowania europosłowi Adamowi Szejnfeldowi za pomoc w pozyskiwaniu środków na inwestycje. Ponadto podczas konferencji przedstawiono również inne projekty, w których udział w uzyskaniu środków miał eurodeputowany Adam Szejnfeld. Burmistrz podziękował także posłowi Szejnfeldowi za wsparcie w przyciągnięciu nowej inwestycji do Chodzieży realizowanej przez kapitał koreański, tj. firmę Dong Jim. Spotkanie z dziennikarzami obyło się 26 sierpnia br. w Chodzieży

Jestem związany z Chodzieżą od ponad 35 lat. Tu mieszkałem, tu działam, tu żyje mój syn z żoną i moja wnuczka. Chętnie do tej pory a le i w przyszłości będę wspierał inicjatywy pana burmistrza i rajców miejskich, zwłaszcza, ze świetnie służą rozwojowi miasta i jego mieszkańcom – powiedział europoseł Szejnfeld.

Chodzież udawania ze jest zarządzana bardzo dobre i z rachunkiem ekonomicznym w ręku. Świadczą o tym choćby ostatnie doniesienia o awansowaniu Chodzieży w rankingu „Wspólnoty” z 21 miejsca na 7 w kosztach utrzymania administracji. Jest to 7 miejsce w skali całej Polski, a wiec niebywały sukces burmistrza w organizowaniu administracyjnej obsługi mieszkańców miasta. Gratuluje serdecznie – dodał poseł Adam Szejnfeld.

Warto przypomnieć najważniejsze dofinansowania dla Chodzieży, w uzyskaniu których pomógł eurodeputowany Adam Szejnfeld w tym roku:

  1. 668. tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na remont Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1.9 mln zł. Dzięki inwestycji zamknięta dotąd sala sportowa zostanie przebudowana i powiększona. W planach hala ma mieć powierzchnię 400 m2, ma zostać podzielona na cztery równe części, aby jednocześnie mogły z niej korzystać różne grupy dzieci. Z obiektu sportowego będą również korzystać młodzi piłkarze lokalnego klubu sportowego – Polonii Chodzież. Dodatkowo warto zaznaczyć, że inwestycja oprócz remontu sali, zakłada także remont zaplecza sanitarno-szatniowego na stadionie piłkarskim.

  1. 100 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup profesjonalnego fortepianu (wykorzystywanego już na Warsztatach Jazzowych Cho-Jazz w tym roku), instrumentów dla Chodzieskiego Domu Kultury oraz sprzętu dla orkiestry, a także przenośnej sceny.

  1. 100 tys. zł dofinansowania na remont i przygotowanie oddziału Pamięci i Tradycji w Miejskiej Bibliotece. Powstanie tak długo oczekiwane w Chodzieży miejsce dla gromadzenia pamiątek, zbiorów, które są historycznie związane z Chodzieżą, oraz ich właściwego eksponowania,

  1. 100 tys. zł dofinansowania na remont i przygotowanie sali w Chodzieskim Domu Kultury na potrzeby małej sali kinowej, stanowiącej podstawę działania kina studyjnego.

  1. 60 tyś zł na montaż zewnętrznej siłowni i placu rekreacji dla osób dorosłych, która zostanie umiejscowiona w Parku Ks. Ostrowskiego.

źródło: UM Chodzież

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)