Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Miliony dla Piły

Redaktor admin on 21 Luty, 2024 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Zbliża się XX rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nawiązując do tego jubileuszu senator Adam Szejnfeld rozmawiał z prezesem Rafałem Zdzierelą, członkiem Zarządu WARP Spółka z o.o. na temat wsparcie dla pilskich beneficjentów procesu aplikowania o unijne środki finansowe. Warto zaznaczyć, iż WARP wygrał ostatnio konkurs na prowadzenie m.in. w Pile Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Dobrym przykładem, jak korzystamy z członkostwa w Unii Europejskiej, jest ponad 23,5 mln euro skierowanych dla samorządów współpracujących w ramach tzw. Pilskiego ZIT-u! (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne). Biorąc pod uwagę wskaźnik PKB na jednego mieszkańca, to środki dla pilskiego ZIT-u, zarządzanego przez Miasto Piła, w imieniu którego występuje prezydent pani Beata Dudzińska, są proporcjonalnie największe ze wszystkich ZIT-ów w całej Wielkopolsce.

Nawiązując do trawiących protestów rozlicznych, niezależnie od ich genezy i słuszności, pamiętać trzeba też, że rolnicy są jedyną grupą zawodową w Polsce korzystającą bezpośrednio (dopłaty) a nie jak reszta społeczeństwa tylko pośrednio, z członkostwa naszego kraju we Wspólnocie, gdyż największe środki finansowe w czasie ostatnich dwudziestu lat otrzymaliśmy właśnie na rozwój polskiego rolnictwa. Było to prawie 80 mld Euro (ok. 345 mld zł!).

Dominika Kobiołka
Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda w Pile

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)