Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Miłość zawsze będzie silniejsza niż nienawiść!

Redaktor admin on 8 Styczeń, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

“Miłość zawsze będzie silniejsza niż nienawiść” – życzył Wielkopolanom marszałek Marek Woźniak podczas spotkania noworocznego Województwa Wielkopolskiego. W spotkaniu udział wziął m.in. europoseł Adam Szejnfeld. Podczas spotkania Marszałek już 11. raz wręczył nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego „Za czynienie dobra”. Całość zakończył Koncert „Z Mozartem i kolędą”. Noworoczne przywitanie roku miało miejsce w Auli UAM w Poznaniu.

Spotkania Noworoczne to tradycja w wielkopolskich samorządach. Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfeld w dniu 7 stycznia br. wziął udział w Poznaniu w Noworocznym Spotkaniu z samorządowcami oraz mieszkańcami Wielkopolski zorganizowanym przez Marszałka Marka Woźniaka.

Jak sprawdziły się moje obawy, przewidywania i życzenia? Aby nie było wojny. Ta z terroryzmem zbliżyła się na odległość 260 km. Aby obowiązywały w Polsce wartości europejskie, gwarantowane traktatem z Lizbony. Sądząc po wypowiedziach przedstawicieli rządu o niemieckich komisarzach, czy zakodowanym rzeczniku praw obywatelskich o lewackich poglądach, tak nie będzie. Abyśmy nie obawiali się o przyszłość polskiego samorządu. Wiemy, że Konstytucja wprost go nie chroni, a na Trybunał Konstytucyjny i prezydenta nie możemy liczyć na pewno. O życzeniu uznawania Trybunału przez rządzącą większość po 19 grudnia, chyba już nie warto mówić. Aby język debaty publicznej był pozbawiony agresji i protekcjonalnego tonu, możemy tylko pomarzyć – powiedział na zakończenie swojego wystąpienia marszałek Marek Wozniak.

Marszałek Marek Woźniak wręczył też Wielkopolską Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Laureatem za 2016 rok został Jens Ocksen, prezes spółki Volkswagen Polska, który tym samym stał się pierwszym cudzoziemcem, który został laureatem Nagrody.

Ideą Nagrody, przyznawanej „Za czynienie dobra” jest uhonorowanie wybitnych postaci lub instytucji życia publicznego z kraju i z zagranicy za wychodzące poza codzienność działania na rzecz społeczeństwa oraz promowanie ponadczasowych, nieprzemijających wartości. Pomysł jej ustanowienia zrodził się po tym, gdy Ryszard Kapuściński – wybitny reportażysta, dziennikarz, publicysta, poeta i fotograf przebywając w Poznaniu 25 listopada 2006 roku – stwierdził, że Wielkopolanom brakuje nagrody, która wyrastałaby ponad lokalne środowisko i honorowała wielkie postaci, niekoniecznie za zasługi dla regionu.

Część artystyczną wieczoru wypełnił koncert „Z Mozartem i kolędą”, przygotowany przez pedagogów i studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

źródło: inf. własna oraz www.umww.pl

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)