Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Minister Bieńkowska w Pile

Redaktor admin on 11 Wrzesień, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Na zaproszenie posła Adama Szejnfelda do subregionu pilskiego przyjechała Minister Rozwoju Regionalnego pani Elżbieta Bieńkowska. Podczas wizyty, która miała miejsce w dniu 10.09.2012 r., pani minister wzięła udział w uroczystym otwarciu nowo wybudowanej fabryki mebli przedsiębiorstwa Europol Meble Polska w Podaninie, powiat Chodzież. W Pile natomiast pani Minister wzięła udział w konferencji prasowej, a następnie była gościem środowiska przedsiębiorców Wielkopolski Północnej.

Pani Minister na konferencji prasowej mówiła o negocjacjach europejskich dotyczących nowej perspektywy finansowej na lata 2013 – 2020, a także o stanie i zakresie realizacji wydatków środków unijnych w bieżącej perspektywie. Zdaniem minister Elżbiety Bieńkowskiej, budżet unijny na przyszły okres będzie ostatnim, tak korzystnym dla Polski. Na pytanie dotyczące nadchodzącego pierwszego roku nowej perspektywy minister Elżbieta Bieńkowska stwierdziła – Rozmowy, które właśnie toczą się w każdym z polskich województw i miast, dotyczą głównie tego, na co najlepiej przeznaczyć pierwsze pieniądze. Budżet na rok 2014, będzie dla Polski korzystny, jednak nie będzie on łatwy. Polska, jeżeli chodzi o inwestycje i wykorzystanie środków unijnych, wygląda na tle innych państw najlepiej w całej Europie. Pani minister zaznaczyła również, że ze środków unijnych, na pewno realizowana będzie w większym stopniu niż obecnie, np. infrastruktura kolejowa, a w mniejszym stopniu natomiast infrastruktura drogowa. Co więcej, pod uwagę brane będą głównie drogi krajowe, a nie lokalne. Poseł Adam Szejnfeld dodał jednak, iż na przykład na „schetynówki” będziemy mieli w Wielkopolsce ponad 4 razy więcej pieniędzy, niż w bieżącym roku. Co bardzo ciekawe i dla nas korzystne, pani minister zapowiedziała, iż na rozwój regionów ma być przeznaczonych zdecydowanie więcej pieniędzy niż teraz.

Wieczorem odbyło się spotkanie minister Elżbiety Bieńkowskiej z członkami oraz sympatykami Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, a także przedstawicieli biznesu z pozostałych powiatów naszego subregionu. Spotkanie odbyło się w Centrum Strzelectwa Sportowego TARCZA. Przy stole prezydialnym oprócz Minister Rozwoju Regionalnego i posła Adama Szejnfelda zasiedli również Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, prezydent Miasta Piły Piotr Głowski, Starosta Powiatu Pilskiego Mirosław Mantaj oraz Prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski Grzegorz Marciniak. Podczas spotkania przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się o planowanych priorytetach wydatków z funduszy unijnych na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. Pani minister zaznaczyła również, że skończy się także nierównomierny podział dofinansowania na poszczególne województwa oraz, że więcej pieniędzy będzie w przyszłości kierowanych na preferencyjne pożyczki, niż na bezzwrotne granty.

Na zakończenie spotkania Adam Szejnfeld, przewodniczący Sejmowej Komisji Skarbu Państwa, poinformował zebranych o swoim najnowszym projekcie ustawy dotyczącym zmiany polskiego prawa podatkowego (CIT, PIT, VAT) mającej na celu likwidację patologii zatorów płatniczych w Polsce.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)