Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Minister Sportu i Turystyki w Wielkopolsce Północnej

Redaktor admin on 8 Czerwiec, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Pile oraz sporty wodne na pilskich wodach wiele zawdzięczają zrozumieniu i pomocy Ministra Adama Giersza – powiedział na konferencji prasowej poseł Adam Szejnfeld gospodarz wizyty Ministra Sportu i Turystyki w Pile oraz w Chodzieży. Wiele miesięcy moich starań dały efekt w postaci powstania placówki szkolącej mistrzów Polski. Podobnie, poparte przez ministra zmiany w ustawie o kulturze fizycznej, otworzyły rzeki naszych wód – Gwdy i Noteci – na sporty wodne – kontynuował podczas konferencji prasowej poseł Szejnfeld.

Na zaproszenie posła Adama Szejnfelda w dniu 4 czerwca br. Minister Sportu i Turystyki, pan Adam Giersz odwiedził Północną Wielkopolskę. W Pile minister wziął udział w otwarciu Sportowego Dnia Dziecka oraz wizytował „Stadion Olimpijski” (dzisiaj „Stadion Miejski”) wybudowany w 1938r. przez Niemców, jako obiekt zapasowy na olimpiadę w Berlinie. W Chodzieży natomiast Minister Giersz wziął udział w otwarciu Motorowodnych Mistrzostw Świata w klasie S-550, Motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie O-175 oraz XVI Chodzieskich Targów1) „Promocje’2011”.

Konferencja prasowa. Na konferencji oprócz Ministra Giersza i posła Adama Szejnfelda obecni byli także, senator Mieczysław Augustyn, Prezydent Piły Piotr Głowski oraz Burmistrz Chodzieży Jacek Gursz. Podczas konferencji włodarze miast przedstawili program odbywających się w tym dniu wydarzeń. Poseł Adam Szejnfeld dziękował Ministrowi za jego działalność na rzecz sportu w Polsce, a w szczególności za pomoc w rozwoju także sportu i turystyki w powiecie pilskim. Jednym z przykładów działalności Pana Ministra, a niezwykle ważnym dla nas, jest powołanie w Pile Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Kilka miesięcy moich starań i pilskich samorządowców, rozmowy z Ministrem Gierszem oraz z działaczami Polskiego Związku Piłki Siatkowej, spowodowały, że SMS działa w naszym mieście. To nie tylko wymierne korzyści, jeżeli idzie o szkolenie młodzieży, ale także kwestie finansowe, ponieważ w przeszłości na szkolenie młodych zawodników posiadaliśmy budżet ok. 80 tys. zł, obecnie budżet wynosi już prawie 400 tys. a w przyszłości osiągnie kwotę ponad 600 tys. zł. Dlatego teraz publicznie chciałbym podziękować Panu Ministrowi za pomoc – mówił na temat szkolenia młodych siatkarzy poseł Szejnfeld.

Minister Adam Giersz podczas konferencji odniósł się również do wydarzeń w kraju, podkreślając, że rząd w swoich działaniach, przez pozyskiwanie dla Polski wielkich wydarzeń sportowych, chce także poprzez sport promować Polskę za granicą. W przypadku Euro 2012 zadziała tzw. efekt Barceloński – uważa Minister.

„Dzień Dziecka na sportowo” i wizyta na Stadionie Olimpijskim. Poseł Szejnfeldem, senator Augustyn oraz Prezydent Głowski podczas imprezy na pilskiej Wyspie zaprezentowali Ministrowi Gierszowi kluby sportowe działające w Pile. Minister był mile zaskoczony ilością klubów oraz ich osiągnięciami. Niespodzianką była także prezentacja BambiBusa, który jest produkowany przez firmę z Piły. Następnie gospodarze wraz z Ministrem udali się na Stadion Olimpijski przy ul. Żeromskiego. Minister Giersz stwierdził, że ten obiekt sportowy w Pile mógłby być doskonałym centrum lekkoatletycznym w Polsce, nie tylko ze względu na wielkość, ale także z powodu osiągnięć naszych znakomitych klubów lekkoatletycznych.

XVI Targi Gospodarcze oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Motorowodne.  W Chodzieży odbyły się w tym samym dniu XVI Chodzieskie Targi Gospodarcze ”PROMOCJE 2011”. Poseł Adam Szejnfeld, jako honorowy członek Chodzieskiego Klubu Gospodarczego wręczył nagrodę „Razem możemy więcej”, która w tym roku przypadała chodzieskiej jednostce WOPR.  Wielkim wydarzeniem tego dnia były Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie S-550 oraz Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie O-175, które otworzył Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, Patron Honorowy Mistrzostw. W zawodach wzięli udział zawodnicy z wielu krajów m.in. Włoch, Litwy, Estonii oraz Polski. Nie należy rozgraniczać spraw gospodarczych od innych spraw życia społecznego, dlatego też składam gratulację członkom Chodzieskiego Klubu Gospodarczemu, który promuje przedsiębiorczość od tylu lat, za umiejętne łączenie Targów z innymi przedsięwzięciami, powiedział do zgromadzonych poseł Szejnfeld. Podobny pogląd wyraził Minister Adam Giersz – dzisiejszy dzień jest dowodem, jak biznes i sport mogą się wzajemnie uzupełniać ale i wspierać – powiedział Minister.

Marta Łasak

Asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

,

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)