Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Minister Sprawiedliwości w Pile

Redaktor admin on 16 Listopad, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W dniu 15 listopada 2010 roku Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski odwiedził Piłę. Swoją wizytę w Grodzie Staszica rozpoczął od spotkania z sędziami i pracownikami Sądu Rejonowego, a następnie wizytował tereny inwestycyjne, gdzie ma powstać nowa siedziba prokuratury. Minister Kwiatkowski spotkał się z młodzieżą wyższych szkół działających w Wielkopolsce Północnej, wziął udział również w konferencji prasowej, jaka odbyła się w siedzibie Platformy Obywatelskiej.

Głównym punktem wizyty były rozmowy z sędziami i prokuratorami, ale najbardziej żywe i ciekawe spotkanie odbyło się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile ze studentami tejże uczelni a także studentami Uniwersytetu Adma Mickiewicza oraz Wyższej Szkoły Biznesu. Rozmowy dotyczyły prawa – jego stanowienia i przestrzegania – spraw dopalaczy i narkotyków oraz działania państwa prawnego.

Minister Sprawiedliwości wizytując placówki resortu sprawiedliwości wziął udział także w spotkaniach z kandydatami na funkcje samorządowe m.in. z senatorem Piotrem Głowskim, kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta miasta oraz starostą pilskim Tomaszem Bugajskim, który kandyduje do sejmiku wojewódzkiego. W spotkaniach tych uczestniczyli również poseł Adam Szejnfeld oraz senator Mieczysław Augustyn.

Piła, jest miastem, które nieustannie się rozwija, ale aby ten proces przyspieszył, potrzeba ludzi, którzy wiedzą, co należy zrobić i mają przygotowany plan działania. Piła ma ogromna szansę stać się widocznym miejscem na mapie kraju. Miejscem, do którego przyjeżdżać będą turyści i inwestorzy, ale aby tego dokonać trzeba mieć ludzi, którzy swoim doświadczeniem i energią zmobilizują wszystkie możliwe zasoby, by stworzyć Piłę, jakiej chcą jej mieszkańcy i to właśnie są ludzie Platformy Obywatelskiej – swoje poparcie dla kandydatów wyraził również poseł Adam Szejnfeld.

Szymon Galikowski

Asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)