Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Minister Szejnfeld otworzył Krajową Dyspozytornię Mocy

Redaktor admin on 23 Wrzesień, 2009 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Komunikat
Biura posła Adama Szejnfelda
Wiceministra gospodarki
23 czerwca 2009 r.

Minister Szejnfeld otworzył Krajową Dyspozytornię Mocy

- PSE Operator S.A. jest podstawą polskiego systemu bezpieczeństwa elektroenergetycznego. Dzięki systemowi przesyłu prąd dostarczany jest do milionów gospodarstw domowych, firm i instytucji w całym kraju. Specjaliści firmy dbają natomiast 24 godziny na dobę, by sieci funkcjonowały na najwyższym światowym poziomie – mówił wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas uroczystości 5. lecia działalności Operatora Systemu Przesyłowego połączonej z otwarciem ośrodka Krajowej Dyspozytorni Mocy. Konferencja odbyła się 22 września br. w Konstancinie-Jeziornie.
Wiceminister Szejnfeld podkreślił, że działalność PSE Operator jest pozytywnym przykładem funkcjonowania firmy w sektorze elektroenergetycznym. Jednocześnie zaznaczył, że polskie sieci potrzebują olbrzymich nakładów na remonty, modernizację oraz na nowe inwestycje. By można było te ważne plany zrealizować konieczne są zmiany także w prawie. – Przede wszystkim należy uregulować system inwestycji w urządzenia liniowe. Dlatego w Ministerstwie Gospodarki przygotowaliśmy założenia do nowej ustawy „o korytarzach celu publicznego”, które skierowaliśmy już do konsultacji międzyresortowych – powiedział.
Zdaniem wiceszefa resortu gospodarki głównym celem tego dokumentu jest wsparcie wszystkich uczestników rynku energii w Polsce. – Tworząc nowe regulacje mamy przed sobą trudne zadanie. Musimy zlikwidować przeszkody związane z przesyłem energii w naszym kraju, które funkcjonują od bardzo wielu lat – dodał wiceminister Szejnfeld.
Obecny na spotkaniu wiceminister skarbu Jan Bury przypomniał, że w 2007 i 2008 r. PSE otrzymało majątek sieciowy w postaci m.in. linii wschodnich. – Zarządzanie nimi stanowi ogromne wyzwanie dla jednego z najważniejszych operatorów energetycznych w Europie – zaznaczył.
Prezes Zarządu PSE Operator Stefania Kasprzyk podkreśliła z kolei, że spółka przeszła długą drogę transformacji. – Od firmy zależnej i bez majątku sieciowego, staliśmy się silnym i niezależnym operatorem przesyłowym. Mamy nadzieję, że stawimy czoła kolejnym wyzwaniom, a dzięki odpowiednim regulacjom prawnym zrealizujemy cele, jakie przed sobą postawiliśmy – powiedziała.

***
Podczas uroczystości 5. rocznicy podjęcia działalności wydzielonego Operatora Systemu Przesyłowego odbyło się również formalne otwarcie Krajowej Dyspozytorni Mocy, która mieści się w siedzibie PSE Operator w Konstancinie-Jeziornie.

Biuro Prasowe MG

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)