Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Mistrzowska Gala z Szejnfeldem

Redaktor admin on 27 Sierpień, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Argentyna, Chiny, Izrael, Korea Południowa, Szwajcaria, Wielka Brytania, czy Ukraina oraz oczywiście Polska, to kraje z których pochodzili profesorowie oraz młodzi artyści, którzy przez przeszło tydzień koncertowali oraz podnosili swoje umiejętności w Pile na czwartym już z kolei Music Festival & Master Class odbytym w Teatrze Miejskim w Pile. Festiwal zakończył w dniu 26 sierpnia 2012 r uroczysty koncert, którego gościem honorowym był poseł Adam Szejnfeld, mecenas młodych artystów oraz szef Komitetu Honorowego i patron festiwalu od pierwszej jego edycji.

Dzisiejsze wydarzenia muzyczne w Pile poprzedził wiele lat temu koncert muzyki poważnej zorganizowany przez posła Adama Szejnfelda pt. Gwiazdy w Pile oraz rozpoczęcie programu mecenatu nad młodymi talentami sztuki muzycznej z naszego miasta. Nie może więc dziwić, ze poseł Szejnfeld aktywnie włączył się także w pomoc organizacyjna i finansowa Music Festiwal & Master Class. Dzięki jego pomocy budżet festiwalu pozwala z roku na rok tworzyć z Piły światowe centrum nauki sztuki muzycznej w kategorii instrumentów smyczkowych.

Wielkim osiągnięciem w zakresie realizacji tego projektu muzycznego oraz zasługi w jego organizacji i rozwoju leżą po stronie państwa Andrzeja i Kamili Czaja. Współpraca posła Szejnfelda i Państwa Czajów owocują już od 4 lat m.in. tym wspaniałym festiwalem i warsztatami muzycznymi, które z rangi krajowej szybko przekształciły się w imprezę międzynarodowa. Dlatego wydarzenie to ponownie uzyskało uznanie poprzez Patronat Honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego.

Przez tydzień, pod okiem mistrzów, swój artystyczny kunszt, doskonaliło 44 młodych muzyków m.in. z Polski, Ukrainy, Szwajcarii, Izraela, Chin i Korei Południowej. Walczyli oni o srebrną statuetką Grand Prix Master Class oraz nagrodami finansowymi i koncertami z polskimi orkiestrami. W tym roku Grand Prix uhonorowani zostali: skrzypaczka Joanna Kreft oraz chiński altowiolista Diyang Mei. Tytuł Osobowość Muzyczna Master Class wraz z nagrodami finansowymi otrzymało troje studentów – wiolonczelistka Marianna Sikorska, oraz skrzypkowie Aleksander Daszkiewicz i Mateusz Michał Makuch.

Galę uświetnił koncert solistów opery w Zurychu, Agnieszki Sławińskiej – sopran i Tomasza Sławińskiego – bas. Wystąpiła też Orkiestra Feel Harmony z młodym, charyzmatycznym dyrygentem, Jakubem Chrenowiczem.

Podczas koncertu finałowego oprócz posła Adama Szejnfelda, obecni byli również m.in. senator Mieczysław Augustyn, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Tomasz Bugajski, Piotr Głowski, prezydent Piły oraz starosta pilski Mirosław Mantaj.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)