Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Na rowerach o transplantacji

Redaktor admin on 15 Kwiecień, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Rowery zawładnęły Wągrowcem. 12 kwietnia br. odbył się już III Rajd Rowerowy pn. „Transplantacja – Drugie życie”, który odniósł olbrzymi sukces. W peletonie pojechało kilkaset ubranych w żółte kamizelki rowerzystów. Poseł Adam Szejnfeld wraz z Jarosławem Berendtem, otworzyli rajd, który ma w swoim założeniu promować ideę transplantacji i transplantologii.

Każdy z nas może być darczyńca życia. To wspaniała idea, która promują działacze w Wągrowcu z dyrektorem Jarosławem Berendtem na czele. Wielkie podziękowania i szacunek należy się wszystkim tym, którzy wspierają tę szczytna inicjatywę – powiedział zebranym na wągrowieckim rynku poseł Adam Szejnfeld.

Żółty peleton rozpoczął swoją trasę spod Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, po czym zatrzymał się na chwilę na Rynku w Wągrowcu, gdzie uroczyście otwarto rajd oraz zaprezentowano gigantyczny rower zbudowany przez wągrowieckich uczniów. Następnie na gigantyczny rower wsiadł kominiarz, który poprowadził grupę podczas dalszej części rajdu.

Po przejeździe ulicami miasta na boisku szkolnym odbył się piknik. Działania Szkolnego Klubu Wolontariuszy „Dar życia” mają na celu propagowanie idei transplantacji i transplantologii. Dzięki takim inicjatywą dwóm mieszkańcom powiatu wągrowieckiego udało się uratować życie osobie potrzebującej. W poprzednim rajdzie udział wzięło około 300 osób, tegoroczny rekord ten z pewnością ten wynik pobił.

źródło: inf. własna oraz Głos Wągrowiecki

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)