Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Nadzieja i szansa

Redaktor admin on 20 Listopad, 2009 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

stocznie

Adam Szejnfeld, wcześniej, jako wiceminister gospodarki a teraz, jako poseł z Wielkopolski, żywo interesuje się losami naszej najbardziej znanej firmy w regionie – Cegielskim. Wsparcie dla tej firmy w trudnych czasach, jakie przeżywa jest jednym z najważniejszy zadań. Ostatnio dostaliśmy bardzo dobrą wiadomość – tak Adam Szejnfeld skomentował informację o zawarciu przez Zarząd Spółki H. Cegielski kontraktu z angielską firmą Land & Marine Project Engineering Ltd. na dostawę dwóch zespołów prądotwórczych. To nadzieja i szansa. Chciałbym wierzyć, iż w najbliższym czasie uda się pozyskać jeszcze następne zamówienia dla spółki, które pozwolą jej na dalsze funkcjonowanie - powiedział Adam Szejnfeld

Zawarty kontakt zakłada dostawę dwóch zespołów prądotwórczych, z których każdy składa się z dwusuwowego, wolnoobrotowego silnika Diesla, prądnicy synchronicznej oraz turbiny gazowej, z przeznaczeniem dla dwóch elektrowni w dzielnicach Beckton i Southall na przedmieściach Londynu. Termin zakończenia produkcji silników planowany jest na październik i grudzień 2010 r., natomiast termin oddania instalacji obu elektrowni planowany jest na rok 2011. Budowane elektrownie spełniają wymogi wytwarzania tzw. zielonej energii. Silniki dostarczane w ramach kontraktu będą pracowały na surowym oleju rzepakowym, który jako biopaliwo będzie stanowić odnawialne źródło energii. Zakłada się, iż energia elektryczna zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne nawet 100.000 gospodarstw domowych.

Opisany powyżej projekt jest realizowany przy współpracy z Zakładami H. Cegielskiego w Poznaniu, jako podwykonawcą zespołów prądotwórczych, w związku z organizowaną w Londynie w 2012 r. Olimpiadą, która ma być zasilana zieloną energią. W najbliższym czasie w Wielkiej Brytanii planuje się wykonanie jeszcze dziewięciu tego typu inwestycji, Zakłady H. Cegielskiego, planują dalszy swój udział w tym przedsięwzięciu.

Rafał Kus
asystent posła Adama Szejnfelda

Komunikat
Biura Adama Szejnfelda
Posła na Sejm RP
19.11.2009r.
www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)