Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Nadzwyczajny zjazd szefów struktur PO Okręgu Pilskiego

Redaktor admin on 25 Lipiec, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Żyjemy w takim czasie historii, w którym wszyscy możemy się naocznie przekonać, iż nic nie jest dane raz na zawsze, także demokracja, praworządność, wolność. Dziękuję wam za to, że mimo okresu urlopowego tak licznie pokazujecie w waszych miejscowościach, iż te wartości, o które walczyliśmy w latach osiemdziesiątych, w tym niezależność sądów i niezawisłość sędziowska, są dla was nadal fundamentalnie ważne – powiedział poseł Adam Szejnfeld, szef Okręgu Pilskiego i wiceprzewodniczący Regionu PO w Wielkopolsce, otwierając nadzwyczajny zjazd szefów struktur Platformy Obywatelskiej Wielkopolski północno-zachodniej.

Na zaproszenie eurodeputowanego Adama Szejnfelda, liderzy PO Okręgu Pilskiego (Wielkopolska północno-zachodnia) spotkali się tym razem w Chodzieży. Poseł podziękował członkom PO za inicjatywy oraz liczne uczestnictwo w protestach przeciw zamachowi na wolne sądy. Jak podkreślił, te protesty tym różniły się od wcześniejszych, że odbywały się nie tylko Warszawie, czy w dużych miastach, ale praktycznie w całej Polsce.

Działacze Platformy Obywatelskiej w pierwszym punkcie obrad omówili aktualną sytuację polityczną w Wielkopolsce i w Polsce. Najważniejszą kwestią, będąca przyczyna pilnego spotkania działaczy PO, były sprawy związane z uchwaleniem ustaw dotyczących funkcjonowania sadownictwa w Polsce. W dyskusji uwzględniono także fakt zgłoszenia przez prezydenta Andrzeja Dudę weta do dwóch spośród trzech oprotestowywanych ustaw naruszających niezależność sądów i niezawisłość sędziowską, łamiących jednocześnie przepisy Konstytucji RP.

Drugim punktem zebrania było kontynuowanie wcześniej podjętej dyskusji na temat przygotowań do zbliżających się wyborów samorządowych. Rozmawiano także na temat inicjatyw tworzenia szerokich porozumień wyborczych, nie tylko w wyborach samorządowych, ale przede wszystkim w późniejszych wyborach parlamentarnych.

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)