Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Najjaśniejsze gwiazdy

Redaktor admin on 27 Luty, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność społeczną, zawodową i polityczną wielkopolski europoseł Adam Szejnfeld wziął udział w kolejnej edycji Wielkiej Gali rozdania nagród prezydenta Piły, SYRIUSZE 2018. Syriusz, to po słońcu druga najjaśniejsza gwiazda na nieboskłonie. Stąd też nazwa nagród przyznawanych rzez prezydenta Piły. Uroczysta Gala Syriuszy’2018 odbyła się 23 lutego 2019r. i zgromadziła osobistości pilskiego świata biznesu, samorządu, oświaty, szkolnictwa, nauki, kultury, sportu, organizacji pozarządowych oraz polityki.

Musimy pamiętać, że nazwa prezydenckich nagród mówi już wiele sama poprzez siebie. Syriusz bowiem to wyjątkowa gwiazda – świeci tak jasno, że możemy go dostrzec na nieboskłonie gołym okiem. Tak samo, zarówno nagrodzeni, jak i nominowani, w swoich dziedzinach na rzecz Piły i Północnej Wielkopolski, świecą najjaśniej swoim przykładem – uważa europoseł Adam Szejnfeld.

Oto nagrodzeni:

Syriusze’2018 w poszczególnych kategoriach trafiły do:

1. Firma/przedsięwzięcie/inwestycja roku

Colours Factory - to jedna z najbardziej znanych firm na rynku pilskim, od sześciu lat lider najszybciej rozwijających się w Polsce firm branży poligraficznej. Jej kompleksowa działalność poligraficzna i zaawansowana technologia parków maszynowych pozwala na realizację najbardziej nowatorskich projektów klientów, również w skali globalnej. Jako jedyna w Polsce firma sektora poligrafii reklamowej znalazła się w prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa. Firma i jej pracownicy z zaangażowaniem uczestniczą również w wielu akcjach społecznych.

Nominowani: Archon Studio, Euro Finannce oraz Easy Wash.

2. Wydarzenie roku

Remont Szkoły Muzycznej – Dzięki remontowi odnowiono salę koncertową, 6 nowych sal lekcyjnych i przemiana akustyczna, a do tego nowocześnie odnowiono wnętrze, które jest niezwykle ważne dla uczących się w szkole młodych muzyków.

Nominacje: “Pociąg do wolności”, rekord w jednoczesnym miganiu i odrestaurowanie organów w kościele pw. Świętej Rodziny.

3. Kulturalny sukces roku

Katarzyna Olter i Dariusz Madziński – członkowie pilskiej grupy pasjonatów fotografii KADR. Autorzy wystaw indywidualnych i zbiorowych, laureaci wielu konkursów fotograficznych, w tym Grand Prix Wielkopolska Press Photo. Organizatorzy pilskich spacerów fotograficznych.

Nominowani: wokalistka Ewa Pitura i aktor Robert Gulaczyk.

4. Osobowość Roku

Lucjan Szutkowski – to wieloletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej, zaangażowany w sprawy Piły społecznik i samorządowiec.

Nominowani: Ignacy Krzewiński i Wojciech Dróżdż.

5. Działalność na rzecz lokalnej społeczności

Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego – Pilskich harcerzy można spotkać na każdym wydarzeniu integrującym mieszkańców: akcjach charytatywnych, rocznicach historycznych, zbiórkach żywności, wydarzeniach sportowych, czy przy zabezpieczeniach tras biegowych.

Nominowani: Akademia Młodych Odkrywców, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Repair Cafe oraz jedna z inicjatorek grupy Zero Waste Piła, Joanna Przybył.

6. Sportowy sukces roku

Mikołaj Tobera z KS Sporty Walki Piła – Mistrz Polski seniorów w boksie w kategorii wagowej – 69 kg z 2018 roku, srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie w roku 2017, Wielokrotny medalista Mistrzostw i Pucharów Polski w kategoriach wiekowych kadet-juniorów w boksie w latach 2011-2017.

Nominowani: Aleksander Jabłoński, Dawid Siek, Piotr Woźniak, Katarzyna Wiszniewska i Klaudia Adamek.

W tym roku zostały przyznane również nagrody Grand Prix Syriusz 2018, trafiły one do pilskich artystów Andrzeja Podolaka i Eugeniusza Repczyńskiego.

Rok 2018 był rokiem nie tylko wielu sukcesów ale także czasu refleksji. W ubiegłym roku pożegnaliśmy ludzi ważnych dla Piły.  Społeczników, artystów, przedstawicieli pilskiej nauki i kultury. Podczas uroczystości wspomniane zostały  osoby, które bez wątpienia zostaną w naszej pamięci: Wiesława Sztaba, Ewa Podolak, Dorota Frydrych, Teresa Lemańska, Wojciech Kochanek, Bolesław Ochodek, Krystyna Szymańska, Ks. Leonard Zych, Jürg Müller, Edward Kreft, Andrzej Zieliński, Władysław Nowicki

***

Andrzej Podolak

Andrzej Podolak skończył studia artystyczne na Wydziale Malarstwa i Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego twórczość obejmuje malarstwo sztalugowe i architektoniczne, grafiki, architekturę wnętrz i wystawiennictwo. Zrealizował szereg prac w zakresie architektury wnętrz, ceramiki artystycznej, grafiki wydawniczej, malarstwa ściennego i konserwacji zabytków. Zajmuje się także wybranymi zagadnieniami z teorii sztuki. Wystawiał swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju (m. in. Kraków, Warszawa, Bydgoszcz, Poznań) oraz za granicą (Paryż, Sankt Petersburg, Mediolan, Kijów, Nowy Jork, Wiedeń). Za pracę twórczą otrzymał szereg nagród i wyróżnień, m. in. Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, Srebrny Krzyż Zasługi, wielokrotnie nagradzany Nagrodą Prezydenta Miasta Piły oraz dwukrotnie uhonorowany tytułem „Człowieka Roku” w dziedzinie kultury. W zeszłym roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy artystycznej.

Eugeniusz Repczyński

Eugeniusz Repczyński studia artystyczne w zakresie malarstwa i architektury odbył w latach ‘60-‘65 na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym środowisk Poznania i Piły. Od ‘65 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.  Bierze udział w dziesiątkach wystaw w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, architektonicznym, a także projektowaniem architektury wnętrz i wystawiennictwem. Jego indywidualne pokazy malarstwa prezentowane były za granicą w m.in. w Berlinie, Wiedniu, Sofii, oraz w kraju. Prace Eugeniusza Repczyńskiego znajdują się w zbiorach muzealnych, prywatnych, a także w zbiorach papieskich. Malarstwo Eugeniusza Repczyńskiego cechuje oryginalność stylistyczna oraz inspiracje sakralne. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów sztuki. W 2010 roku został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego brązowym medalem Gloria Artis.

#Piła #PowiatPilski #Syriusze #AdamSzejnfeld #PO #PlatformaObywatelska  #Wielkopolska  #wielkopolskaPO #PiotrGłowski #Samorząd #Biznes #Kultura @gwarancja.rozwoju @PoselSzejnfeld

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)