Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Należy znieść zakaz handlu w niedzielę. Pilnie.

Redaktor admin on 18 Marzec, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Należy znieść zakaz handlu w niedzielę. Po pierwsze, aby odblokować sklepy dla potrzebujących w każdy dzień. Po drugie dlatego, że sklepy są włączone w system pomocy dla uchodźców. I po trzecie, co najważniejsze, dlatego, że handel może dać pracę dla bardzo dużej rzeszy uchodźców.

Od trzech tygodni napływa do Polski fala uchodźców z terenów zaatakowanej przez Federację Rosyjską Ukrainy. Przybywają oni do nas przez całą dobę, od rana do nocy, każdego dnia, także zatem w niedziele. Jest to bardzo istotne, bowiem każdego dnia, również i w niedziele, konieczne jest organizowanie pomocy dla uciekających przed wojną ludzi ze wschodu.

Niestety, w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedzielę, co ma zasadnicze znaczenie dla sytuacji, jaką mamy w kraju od 24 lutego br. Po pierwsze chodzi o trudności w realizacji zakupów niezbędnych dla uchodźców towarów tak spożywczych, jak i przemysłowych (np. środki higieny osobistej, czy ubrania). Po drugie w sklepach, zwłaszcza w tych wielkopowierzchniowych, realizowane są zbiórki darów dla uchodźców, a także środków finansowych. Po trzecie w końcu, absolutna większość przybywających do Polski, to kobiety, często z własnymi dziećmi. Wszystkie te osoby po pierwszych dnia szoku związanego z ucieczką szukają pilnie pracy, aby nie żyć u nas tylko z pomocy polskich obywateli oraz budżetu państwa, lecz przede wszystkim z własnej pracy. Handel natomiast, to branża, w której najłatwiej zarobkowo znaleźć się każdemu, nawet w sytuacji kłopotu związanego z brakiem przygotowania zawodowego, czy komunikacją językową – napisał do premiera Morawieckiego senator Adam Szejnfeld.

Praca w handlu byłaby zatem dla tych ludzi wielką szansą na uniezależnienie się od pomocy innych, w tym od pomocy socjalnej naszego państwa, ale i dobrym rozwiązaniem dla naszej gospodarki, która cierpi na brak rąk do pracy. Nie bez znaczenia jest także i taki fakt, że osoby zatrudnione i zarabiające na własne utrzymanie opłacają równocześnie składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, zmniejszając tym samym koszt ponoszony przez państwo. Zatrudnienie zwiększa również szanse na długotrwałe osiedlanie się uchodźców z Ukrainy w naszym kraju, stabilizując i ich sytuację, i przedsiębiorców, i państwa. By tak jednak mogło się stać musi zwiększyć się elastyczność na rynku pracy w sektorze handlu, do czego mogłoby doprowadzić zniesienie zakazu handlu na całym terytorium naszego kraju – argumentuje w swoim wystąpieniu senator Ziemi Pilskiej.

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#WojnaWUkrainie #Ukraina #Polska #Wojna #Pokój #NigdyWięcej #SolidarnośćZUkrainą #SolidarniZUkrainą #UE #UniaEuropejska #Solidarność #PlatformaObywatleska #KoalicjaObywatelska #WolnaUkraina #wojnanaukrainie #Polish #Poland #PlatformaPomocy #Handel #Gospodraka #Handel #Przedsiębiorczość

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)