epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Nie macie na co liczyć!

Redaktor admin on 5 Lipiec, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Dzisiaj tysiące ludzi w Warszawie i w wielu miastach całej Polski brało udział w manifestacjach w obronie Sądu Najwyższego, ale tu, w Strasburgu, pan premier Mateusz Morawickie wszystkim im odpowiedział, że nie mają na co liczyć. Wygląda na to, że niszczenie polskiej demokracji, rujnowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości, destrukcja Sądu Najwyższego będą postępowały tak długo, aż z Polski pozostanie już tylko kupa gruzów – mówił podczas konferencji prasowej europosłów PO – PSL w PE w Strasburgu, Adam Szejnfeld, europoseł z Wielkopolski.

Europosłowie PO i PSL, w tym Janusz Lewandowski i Jarosław Kalinowski, skrytykowali na konferencji prasowej w Strasburgu wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim.

“Nie była to pierwsza debata o przyszłości Europy, ale na pewno pierwsza, w czasie której uwagę skupiła sytuacja w kraju, a nie wywody polskiego premiera. (…) Gorszego czasu na pojawienie się w Strasburgu premier Morawiecki nie mógł wybrać. Zamiast świętować np. sukcesy polskiego futbolu mamy w tym tygodniu pogrzeb polskiej praworządności. (…) To jest zamach na Sąd Najwyższy, a Sąd Najwyższy jest świętością zachodniej demokracji” – powiedział na konferencji europoseł Lewandowski (PO).

Dodał, że Morawiecki podczas debaty otrzymywał oklaski “z tej strony sali, gdzie są przyjaciele (prezydenta Rosji Władimira) Putina, gdzie są ludzie zainteresowani demontażem wspólnej Europy”. Jego zdaniem premier na sali plenarnej “zniesławiał polskie sądownictwo”. “Mówił nieprawdy o polskim sądownictwie w tej świątyni demokracji” – zaznaczył Lewandowski.

Z kolei europoseł Kalinowski (PSL) zauważył, że debata miała dotyczyć przyszłości UE. “Niestety po raz kolejny okazało się, że (…) premier naszego rządu nie jest przez naszych partnerów słuchany. Debata została zdominowana już nie tyle kwestiami zagrożenia dla naszej praworządności, ale ewidentnym łamaniem fundamentalnych zasad państwa prawa i tym, co się dziś dzieje z Sądem Najwyższym w Polsce” – powiedział.

“Dla mnie nie ulega najmniejszej wątpliwości, że prezes Jarosław Kaczyński ze swoimi pomocnikami premierem Morawieckim, prezydentem (Andrzejem) Dudą i swoim zapleczem, nie mówiąc tego wprost, rozpoczął proces wyprowadzania Polski z UE i to jest największe zagrożenie dla naszej przyszłości” – dodał Kalinowski.

Z kolei europosłanka Barbara Kudrycka (PO) powiedziała, że słuchając premiera Morawieckiego, miała wrażenie, że żyje “w Matrixie”. “Ponieważ były same kłamstwa, same insynuacje” – zaznaczyła. (PAP)

Źródło: Informacja własna; informacja PAP.

Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

#EuropoNieOdpuszczaj #WinaPiS #ZepsuliCięPolsko #WolneSądy #SądNajwyższy #WolneWybory

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)