Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

O aktywności społecznej z Rzecznikiem Praw Dziecka

Redaktor admin on 10 Wrzesień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W Pilski Domu Kultury obyło się debata młodzieży nt. „Szkoła miejscem aktywności społecznej”, której gościem specjalnym był Rzecznik Praw Dziecka, minister Marek Michalak. Wcześniej zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia dla uczestników konkursu „List do Ojca”. Uczestnikami wydarzenia był także poseł Adam Szejnfeld, senator Mieczysław Augustyn oraz prezydent Piotr Głowski. Na zakończenie wizyty Rzecznik wraz z parlamentarzystami i samorządowcami złożył kwiaty pod pomnikiem „Solidarności”.

„List do ojca” jest konkursem, którego celem jest zwrócenie uwagi na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział aż 104 młodych uczniów, którzy w swoich listach dziękowali za ogromną rolę jaka ojcowie włożyli w ich wychowywanie. Główną nagrodę oraz wycieczkę do Senatu wygrała uczennica szkoły z Piły, Emilia Smolczewska.

Podczas debaty nt. „Szkoła miejscem aktywności społecznej”, zaproszeni goście wraz z uczniami z pilskich szkół omawiali zalety i problemy związane z aktywnością społeczną młodych ludzi. Pokazywano przykłady zaangażowania młodzieży w życie w społeczeństwie oraz omawiano najbardziej.

Na zakończenie wizyty Rzecznik wraz z parlamentarzystami i samorządowcami złożył kwiaty pod pomnikiem „Solidarności”.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)