Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

O in vitro w Trzciance.

Redaktor admin on 27 Listopad, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Centrum Inicjatyw Społecznych w Trzciance, to najlepsze miejsce, by rozmawiać o inicjatywach obywatelskich. Dlatego właśnie tu poseł Małgorzata Janyska, senator Adam Szejnfeld i burmistrz Krzysztof Jaworski, włodarz Miasta i Gminy Trzcianka, zorganizowali konferencję prasową, by promować obywatelską inicjatywę uchwalenia przez Parlament ustawy o finasowaniu programu in vitro. In vitro bowiem to życie! In vitro to ludzie!

Od czasów rozpoczęcia stosowania metody in vitro na świecie urodziło się 9 milionów ludzi a w Polsce ponad 100 tys. Tylko w okresie 2013 – 2016, a więc w okresie poprzedniego programu realizowanego przez Platformę Obywatelską urodziło się ponad 22 tys. ludzi. Te liczby są ważne także w kontekście dramatycznej obecne sytuacji pod względem demografii w Polsce. Niesyty, w minionym roku, w 2021, urodziło się w naszym kraju najmniej dzieci od czasów II wojny światowej. Mamy absolutnie największy kryzys demograficzny w historii i należy podejmować wszelkie działania z wykorzystaniem każdej zbadanej i sprawdzonej metody, by zahamować niekorzystne trendy – mówił na konferencji prasowej senator Adam Szejnfeld.

Poseł Małgorzata Janyska, pełnomocniczka regionalna Komitetu, oświadczyła, że poprzedni program in vitro cieszył się ogromnym powodzeniem, dlatego walczymy o dofinansowanie z budżetu państwa kolejnego państwowego programu zwiększającego dzietność w Polsce z wykorzystaniem tej sprawdzonej w Polsce i na świecie metody. Potrzeba zebrać nie mniej niż 100 tys. podpisów w ciągu 3 miesięcy, aby projekt ustawy mógł być wniesiony pod obrady Sejmu – podkreśliła poseł Małgorzata Janyska

Program walki z niepłodnością metodą In vitro na pewno należy do najlepiej poznanych na świecie. Będziemy zbierać te podpisy w Trzciance i całym powiecie podkreślali uczestnicy konferencji, a byli nimi oprócz senatora Adama Szejnfelda, poseł Małgorzaty Janyski i burmistrza Krzysztofa Jaworskiego, także Marek Dąbrowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Trzcianka, Grzegorz Bogacz, radny Miasta Trzcianka oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Młodych Demokratów, przewodniczący Kajetan Górny oraz Igor Maliński.

W regionie działają już biura, w których można dołączyć do wspólnej inicjatywy, między innymi biura senatora Adama Szejnfelda oraz biuro poseł Małgorzaty Janyski, ale jak podkreśli Młodzi Demokraci – młodzież czynnie włączy się w akcję i propagowanie idei oraz   przybliżenie merytoryczne programu In vitro, bowiem nie można pozostać obojętnym na obecny przekaz, który ukazał się w tegorocznych podręcznikach do nauki „HIT”, który wręcz zniechęca i obraża ludzi – mówili podczas konferencji Młodzi Demokraci.

Dołącz do nas bądź wolontariuszem, zbieraj podpisy! – zachęcał senator Szejnfeld wraz z uczestnikami konferencji.

Kamila Łańska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)