Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

O milionach w Pile

Redaktor admin on 11 Lipiec, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

2 mln zł na pilską chemioterapię, 1,7 mln zł na Muzeum Staszica w Pile oraz 100 mln zł na pomoc dla wielkopolskich przedsiębiorców…. O dofinansowaniu tych projektów poinformowano na konferencji prasowej, w której udział wzięli marszałek Jacek Bogusławski, prezydent Piotr Głowski i senator Adam Szejnfeld.

Jednym z najważniejszych wyzwań ostatnich lat jest ochrona zdrowia i życia ludzi. Z tych powodów od 2013 trwają działania, aby w Pile stworzyć Centrum Radioterapii i Onkologii. Obecnie dotarliśmy do ostatniego etapu tego projektu. Senator Adam Szejnfeld, który od początku wspierał projekt i uczestniczył w jego realizacji, wziął udział w uroczystości, podczas której podpisano aneks do porozumienia pomiędzy Miastem Piłą, Powiatem Pilskim, Szpitalem Specjalistycznym w Pile, Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu oraz Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu. Aneks jako dokument łączący pięć stron umowy, będzie podstawą do realizacji zadania uruchomienia w Pile oddziału chemioterapii. Sejmik Województwa Wielkopolskiego dofinansuje to zadnią kwotą 2 000 000 złotych, ale nie więcej niż do wartości 50 procent kosztów inwestycji. Całkowita jednak wartość realizacji projektu, szacowana jest obecnie na 4 008 000 zł brutto.

Choroby nowotworowe to niestety problem, który nie maleje, ale narasta, dlatego walka z tą chorobą powinna być traktowana z pełną powagą. W Polsce w ostatnich latach dziesiątki, setki milionów, na nawet miliardy zł kierowane są na przeróżne cele, nawet na telewizyjną propagandę, tylko najmniej słyszymy o pieniądzach kierowanych na służbę zdrowia. Dlatego tym bardziej możemy się cieszyć, że samorząd miejski, powiatowy i wojewódzki są tu świetnym przykładem – komentował podpisanie porozumienia senator Adam Szejnfeld.

Kolejnym tematem ważnym dla Piły i pilan, jest nasze dziedzictwo i historia. Na konferencji w Urzędzie miejskim poinformowano zatem także o przyznaniu bardzo dużych środków finansowych dla Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Muzeum Staszica otrzyma z Wielkopolskiego Regionalnego Programu operacyjnego na lata 2014 – 2020 kwotę 1 758 241 zł na inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu. Projekt dotyczyć będzie modernizacji i poprawy warunków funkcjonowania muzeum, a całkowita jego wartość wynosi 1 850 000 zł.

Stanisław Staszic to wielki pilanin, ale i jeden z największych Polaków. Autorytet nie tylko swoich czasów. Pamięć o nim powinna być zatem kultywowana. Dzięki władzom lokalnym i regionalnym możemy być pewni, że to już nie tylko wielkopolskie, ale i narodowe zadanie będzie dobrze realizowane – podkreślał na konferencji senator Adam Szejnfeld

Finansowe granty dla mikro i małych przedsiębiorców z regionu Wielkopolski, którzy ucierpieli w wyniku pandemii, to kolejna dobra wiadomość, o której poinformowano na spotkaniu marszałka Jacka Bogusławskiego, senatora Adama Szejnfelda i prezydenta Piotra Głowskiego. Budżet na pomoc wynosi 100 milionów zł, a o dofinansowanie będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy, których obroty wobec poprzedniego roku spady o 30 procent. Program będzie realizowany przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną opublikowane w dniu 15 lipca br.

Jest to bardzo ważna informacja, gdyż duża część instrumentów pomocy rządowej przewidzianej w ustawach zwanych „tarczami” już się kończy. Na przykład 1 lipca minęła możliwość korzystania z najbardziej popularnego instrumentu a mianowicie zwolnień ze składek na ZUS. Niebawem zakończą się kolejne rozwiązania, na przykład mikropożyczki, czy tzw. postojowe, a przecież wiemy, że epidemia nie minęła, ba może powrócić jesienią. Potrzebne są więc kolejne instrumenty wspierające polską gospodarkę. Dlatego też przygotowałem własna ustawę, która tydzień temu została zaprezentowana w Senacie jako tzw. „Tarcza Senatu”, którą już nazywają „Tarczą Szejnfelda” – informował senator Adam Szejnfeld.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Adama Szejnfelda

64-920 Piła, pl. Konstytucji 3 Maja 7/4

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)