Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

O przyszłości w Wolsztynie

Redaktor admin on 27 Wrzesień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W sobotnie popołudnie odbyło się ciekawe spotkanie posła Adama Szejnfelda z gośćmi klubokawiarni Cafe Kultura, która znajduje się przy promenadzie jeziora Wolsztyńskiego. Wizyta odbyła się w ramach projektu „Masz Głos! Dowiedz się na kogo go oddać”.

„Masz Głos! Dowiedz się na kogo go oddać” – jest to cykl spotkań z udziałem publiczności, na które właściciele i organizatorzy spotkań zapraszają kandydatów na posłów i senatorów, aby wyborcy mogli zapytać o nurtujące ich kwestie. Poseł Adam Szejnfeld w pierwszej kolejności, musiał ustosunkować się do pytań, jakie zostały przygotowane przez organizatorów spotkania, w tym do kwestii związanych z regionem Wielkopolski, a w szczególności dotyczącej problemu „Wolsztyńskich Parowozów”. Poseł Szejnfeld zapewnił, że prowadzi na ten temat rozmowy z władzami województwa wielkopolskiego, ale chciałby w ten projekt włączyć także władze krajowe. W tym celu zaprosił do Wolsztyna m.in. prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej z Warszawy. Chce zainteresować tą sprawą również Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wolsztyńska parowozownia nie jest bowiem lokalnym skarbem ale narodowym – stwierdził poseł Adam Szejnfeld.

Poseł oprócz spraw związanych z regionem, odpowiadając na bardzo liczne pytania, tłumaczył również mechanizmy rządzące nowoczesną gospodarką oraz rynkami finansowymi. Pojawiło się także pytanie dotyczące bezrobocia, szczególnie wśród młodych i wykształconych ludzi. Przy okazji tego pytania rozmówca Cafe Kultura wyjaśniał mechanizmy, które kreują lub będą kreować przyszłe zapotrzebowanie na rodzimym oraz europejskich rynkach pracy, a także sposoby walczenia z nadmierną biurokracją, jak również możliwości pomocy młodym przedsiębiorcom w wejściu na rynek pracy przez państwo. Rozmowa trwała ponad trzy godziny, ale i tak nie wyczerpano wszystkich tematów. Uczestnicy spotkania umówili się więc na kolejne rozmowy w niedalekiej przyszłości.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)