Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Oborniki stawiają na szkolnictwo zawodowe.

Redaktor admin on 27 Kwiecień, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Oborniki Wielkopolskie – Senator Adam Szejnfeld wraz z wicemarszałkiem Jackiem Bogusławskim i posłem Jakubem Rudnickim odwiedził powiat obornicki, który otrzymał ostatnio z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie w wysokości ponad 4 mln 200 tys. zł na rozbudowę Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby. To wspaniała wiadomość, która oznacza, że wkrótce uczniowie tej placówki będą kształcić się zawodowo w nowoczesnych warsztatach i pracowniach – komentuje senator Adam Szejnfeld.

W ramach planowanej inwestycji wybudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdować się będą sale dydaktyczne i pracownie, w tym m.in. pracownia do zajęć budowlanych, czy też nowoczesna sala językowa. Planowana przez samorząd powiatowy i dyrekcję szkoły inwestycja znacznie podniesie jakość kształcenia zawodowego, a co za tym idzie zwiększy konkurencyjność absolwentów Zespołu Szkół w Obornikach na wielkopolskim i polskim rynku pracy. Całkowita wartość zaplanowanych prac to 5 017 027,45 zł.

Z dotacji cieszy się Pani Starosta Zofia Kotecka, cieszy się dyrektor szkoły, oby tylko pandemia odpuściła i uczniowie oraz nauczyciele wrócili do pracy. Trudno bowiem sobie wyobrazić praktyczną naukę zawodu bez… praktycznej nauki zawodu – mówi senator Adam Szejnfeld.

****

Podczas obrad Zarządu Województwa Wielkopolskiego w miniony czwartek 22 kwietnia br. Zarząd Województwa postanowił dokonać zwiększenia kwoty środków przeznaczonych na konkurs „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”, z środków WRPO, określając alokację dla konkursu na poziomie aż… 117 143 750,87 zł. Dzięki temu wsparcie otrzymało 17 samorządów na rozwój i podnoszenie jakości kształcenia zawodowego oraz zwiększenie konkurencyjności absolwentów na rynku pracy.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)