Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Olga z Piły w finale krajowym!

Redaktor admin on 26 Listopad, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W Senacie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników 6. edycji konkursu „List do Taty”, zorganizowany przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net. Na poziomie okręgowym w Wielkopolsce organizatorem konkursu był senator Adam Szejnfeld. Jury szczebla krajowego w Warszawie przyznało 7 wyróżnień, wśród nich znalazła się Olga z Piły!! Olga Pyszka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile, która o Olga Pyszka, Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile trzymała wyróżnienie na poziomie krajowym! Gratulacje Olga!

W jednej z sal Senatu, zebrali się wszyscy laureaci okręgowi z całej Polski, wraz ze swoimi opiekunami, ojcami, nauczycielami i senatorami z okręgów, z których wywodzili się laureaci. Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem jednego z listów nagrodzonych dzieci, który odczytał aktor Teatru Nowego w Łodzi Pan Dariusz Kowalski.

Ten konkurs pokazuje, jak wyjątkowa i ważna jest emocjonalna więź dziecka z ojcem To intymna relacja, której wyraz znalazł się w Waszych listach. Pogodzenie ambicji i obowiązków zawodowych ojca z uczestnictwem w życiu dzieci nie jest łatwe, ale, to jak wychowamy nasze dzieci jest ważniejsze od naszych osiągnięć - zaznaczył marszałek Senatu Pan Tomasz Grodzki.

Dariusz Cupiał z Fundacji Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net  - podkreślił, że zawarty w listach opis roli taty w życiu dziecka jest zbieżny z misją fundacji. Jak mówił, dzielimy się swoim doświadczeniem, aby stawać się lepszymi ojcami.

Gratulując zwycięzcom i laureatom, senator Adam Szejnfeld podkreślił,  że wszystkie listy przepełnione są miłością, pokazują też jak ważne są więzi rodzinne. Sztuka pisania listów zamiera. Warto więc zachęcać do ich pisania.

Tak o swoich ojcach pisały dzieci:

„Kocham Cię, bo ciągle mi tłumaczysz, że to dobrze, gdy mam własne zdanie. Kocham Cię, bo każdy dzień spędzany z Tobą jest jak jajko niespodzianka. Nigdy nie wiemy, co się wydarzy, ale zawsze jest fajnie. Mogłabym tu w nieskończoność wypisywać rzeczy, za które Cię kocham. Jednak na koniec pragnę Ci za to wszystko podziękować! Dziękuję, że Ciebie mamy, jesteś naszym oparciem, a nasze wspólne chwile zawsze wywołują uśmiech na twarzy”.

„Piszę do Ciebie list o tym, kim jesteś i ile dla mnie znaczysz. (…) Wiem, że go przeczytasz i będziesz dumny. Dumny nie tylko ze mnie, ale także z siebie, bo jesteś najlepszym Tatą pod słońcem. Tatą, który czuwa, chroni i obroni. (…) Nasza rodzina jest jak puzzle, wszystkie złożone puzzle są pięknym obrazkiem, a gdy jakiegoś puzzla zabraknie, to obrazek jest niepełny. Każdy puzzel ma swoją rolę, cel i miejsce. I Ty też, Tato, masz swoją rolę, cel i miejsce w naszej rodzinie, tak jak i ja, mama i mój brat Wojtuś”.

„Kochany Tato, chcę Ci powiedzieć, kim dla mnie jesteś i ile dla mnie znaczysz. Powiedzieć, że jesteś dla mnie bohaterem to niewystarczające. Wszystko umiesz zrobić i naprawić. Prowadzisz gospodarstwo rolne i pracujesz jako kierowca, a jajecznica w twoim wykonaniu jest najpyszniejsza na świecie (…) Tato kocham Cię i podziwiam Cię. Nie zmieniaj się. Wiem, że mogę jeszcze wiele od Ciebie się nauczyć”.

Jedną z nagród dla wszystkich laureatów konkursu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik a także zwiedzanie Parlamentu.

Obecna edycja konkursu była wyjątkowa ze względu na rekordową liczbę nadesłanych listów – ponad 2800, a także liczbę senatorów zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu w swoich okręgach wyborczych – na 100 senatorów zgłosiło się 46.

Trzeba mieć odwagę, aby przelać emocje i uczucia na papier, zdając sobie sprawę, że będzie to czytane przez obce osoby. Tej odwagi serdecznie Wam gratuluję i jednocześnie dziękuję - powiedział senator Adam Szejnfeld.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda

ul. Grunwaldzka 2/10, p.1. 64-920 Piła,

tel. +48 602 738 542.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)