Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Opalenica na minutę przed Euro 2012

Redaktor admin on 1 Czerwiec, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Opalenica, urokliwa miejscowość położona w Wielkopolsce Zachodniej, już za kilka dni stanie się centrum pobytowym reprezentacji Portugalii w piłce nożnej. Poseł Adam Szejnfeld w dniu 31 maja br. na zaproszenie władz samorządowych oraz miejscowej Izby Gospodarczej „dokonał inspekcji” i ocenił przygotowania miasta na EURO 2012.

Poseł Adam Szejnfeld wraz z burmistrzem Romanem Maternikiem zwiedzili boiska oraz hotel, który będzie przez najbliższe tygodnie domem dla Portugalczyków. Poseł Szejnfeld nie był zdziwiony przygotowaniami zarówno miasta jak i hotelu Remes, ponieważ wielokrotnie odwiedzając Opalenicę mógł przekonać się o niezwykłej gospodarności i organizacji mieszkańców gminy oraz jej władz.

Jestem pod dużym wrażeniem Hotelu, ośrodka, obiektów sportowych, ale przede wszystkim waszego zaangażowania. Wszystko, co widziałem świadczy o tym, ze przedsiębiorcy z Opalenickiej Izby Gospodarczej poświęcili swój prywatny czas i własne pieniądze w polepszenie stadionu i zaplecza stadionowego miejskiego ośrodka. Swoje wyłożył także samorząd. To wspaniały przykład, jak może współpracować dla wspólnego interesu, dla wspólnej sprawy. Gratuluję i życzę, aby Euro 2012 rozsławiło Opalenice w całej Europie – mówił do zebranych poseł Adam Szejnfeld.

Baza treningowa oraz noclegowa reprezentacji Portugalii będzie znajdować się w Hotelu Remes Sport & Spa w Opalenicy. Najwięksi europejscy piłkarze będą mogli korzystać ze światowej klasy obiektów treningowych. Wśród standardów UEFA obejmujących Centra Pobytowe wymienia się przynajmniej jedno pełnowymiarowe boisko. Natomiast na terenie Hotelu Remes znajduje się aż 13 takich boisk.  Specjalnie dla piłkarzy przygotowano górkę treningową, podbiegi i ścianę do ćwiczenia celności strzałów. Mieszczą się tu również: hala sportowa, stadion, korty tenisowe oraz 6-dołkowe pole golfowe. Ostatnią atrakcją natomiast jest trasa linowa pod koronami drzew pobliskiego lasu. To największy ośrodek treningowo – sportowy dla drużyn profesjonalnych w Europie Środkowej. Nic dziwnego, że pobytem w Hotelu w czasie turnieju Euro 2012 zainteresowana była nie tylko reprezentacja Portugalii, ale także reprezentacje Hiszpanii czy Szwecji. Położenie Hotelu pod Poznaniem z jednej strony zapewni gwiazdom piłki prywatność, a z drugiej – dzięki oddalonemu o 30 km lotnisku Poznań-Ławica – wygodne podróżowanie do miast, w których będą odbywały się mecze podczas mistrzostw Euro 2012.  Drużyna Portugalii będzie mogła również korzystać w celach szkoleniowych lub do kontaktów z mediami z najnowocześniejszego w regionie Centrum Konferencyjnego oraz z profesjonalnych gabinetów odnowy biologicznej, które kryją się w luksusowych wnętrzach Hotelu.

W trakcie wizyty poseł Adam Szejnfeld spotkał się z przedsiębiorcami zrzeszonymi w niedawno powstałej Opalenickiej Izbie Gospodarczej. Biznesmeni mogli podzielić się najpilniejszymi kwestiami zawiązanymi ze swoją działalnością, ale szczególnie podkreślano ich wkład w przygotowanie obiektów sportowych Opalenicy do zbliżających się Mistrzostw Europy.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)