Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Pamięć o pilskich lotnikach

Redaktor admin on 6 Październik, 2013 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld w dniu 3 października br. wziął udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej przy pilskim Pomniku – Samolocie Lim-2, która upamiętnia tradycje lotnicze w Pile. Termin uroczystości nie został wybrany przypadkiem, jest to bowiem 61 rocznica lądowania pierwszej polskiej załogi na lotnisku w Pile. W uroczystości uczestniczyli generałowie, dowódcy, żołnierze, rodziny pilotów, władze miasta i powiatu oraz mieszkańcy Piły. Nad Piłą pojawiły się również cztery samoloty TS-11 „ISKRA” MR, które dały kilkuminutowy pokaz akrobacyjny.

Uroczystość była wyrazem wdzięczności żołnierzom w stalowych mundurach, którzy przez ponad 50 lat godnie strzegli ojczystego pokoju pełniąc służbę w pilskim garnizonie. Dnia 03.10.1952r. o godz. 16.00 na lotnisku Piła wylądowała pierwsza polska załoga na samolocie IŁ – 106plmsz z zadaniem stałego bazowania. Z tej to właśnie okazji ufundowano tablicę pamiątkową i zorganizowano historyczną uroczystość. Organizatorami był Zarząd Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP w Pile. Wydarzenie uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna i Kompania Honorowa Dowództwa Sił Powietrznych.

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)