Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Piła – Rocznica napaści ZSRR na Polskę.

Redaktor admin on 17 Wrzesień, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

17 września 1939 r., doszło do napaści sowieckiej na Polskę. Na wschodnie tereny naszego kraju wkroczyła Armia Czerwona. Tym samym zrealizowały się postanowienia tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym Niemcy i ZSRR podzielili między siebie strefy wpływów. Konsekwencją sojuszu Hitlera i Stalina był rozbiór osamotnionego w walce kraju, słusznie teraz nazywany IV rozbiorem Polski. Zwycięstwo Solidarności i rok 1989 dał nam pełną wolność i suwerenność, a wejście do NATO i Unii Europejskiej bezpieczeństwo.
W 81 rocznicę napaści Rosji sowieckiej na Polskę senator Adam Szejnfeld, ku czci i pamięci ludzi tamtych czasów, złożył wiązankę kwiatów przy pomniku Ofiar Stalinizmu w Pile.
Dzień 17 września to także Dzień Sybiraka. Z tej okazji senator Adam Szejnfeld składa wszystkim Członkom Związku Sybiraków najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości oraz miłości i troski najbliższych. Niech pamięć nie tylko o bohaterskich czynach i doświadczeniach, ale też wielkich dramatach i ludzkich tragediach będzie przestrogą dla obecnych i przyszłych pokoleń – uważa senator Ziemi Pilskiej.
Anna Karmowska
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile
64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4
e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com
tel. +48 602 738 542
REGON 385025697
Portale i media społecznościowe:
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/PoselSzejnfeld/
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld/
www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)