Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Pilska Platforma Pamięta

Redaktor admin on 16 Grudzień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

www.pniewy24.pl

O osobach poszkodowanych w wyniku stanu wojennego pamiętała od zarania swojego powstania Platforma Obywatelska Okręgu Pilskiego. Każdego roku z w tym celu organizowany jest okręgowy zjazd PO z całego okręgu, który zaczyna się tradycyjnie mszą św. za ojczyznę, a następnie spotkaniem przedświątecznym. Tradycję tę wprowadził poseł Adam Szejnfeld. W tym roku uroczystości związane z niechlubną 30-tą rocznicą wprowadzenia stanu wojennego obchodzono w Pniewach. Na uroczystości nie mogło oczywiście zbraknąć również posła Adama Szejnfelda, najmłodszego internowanego działacza Solidarności z byłego województwa pilskiego.

Zjazd PO Okręgu Pilskiego rozpoczęto mszą świętą za ojczyznę w Kościele św. Wawrzyńca, następnie złożono kwiaty pod Pomnikiem Wolności, co zostało poprzedzone przemówieniem przewodniczącego Adama Szejnfelda. Kolejnym punktem była uroczysta kolacja zebranych połączona z podzieleniem się opłatkiem i złożeniem sobie życzeń świątecznych oraz noworocznych przez uczestników zjazdu.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)