Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

PiS w gronie europrzeciwników?…

Redaktor admin on 15 Lipiec, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Posłowie do Parlamentu Europejskiego większością głosów 422 do 250, przy wstrzymujących się 47 osobach, wybrali Jean-Clauda Junckera, kandydata Europejskiej Partii Ludowej (do której należy PO i PSL), na nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Europoseł Szejnfeld zwraca uwagę na oświadczenie frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do których należą eurodeputowani PiS-u: Zapowiadając brak poparcia dla J. C. Junkcera, frakcja ta dołączyła do grona partii eurosceptycznych, czy nawet antyunijnych, na czele których stoją takie osoby jak Nigel Farage z Wielkiej Brytanii, Marine Le Pen z Francji, czy Janusz Korwin Mikke z Polski. Czy właśnie takie stanowisko wobec Unii prezentuje dzisiaj PiS? – pyta, chyba już tylko retorycznie, europoseł Platformy Obywatelskiej.

„Jedna waluta nie dzieli Europy a ją chroni”, „W Europie razem się wygrywa”, „Gospodarka ma służyć ludziom, a nie odwrotnie”, „Konkurencja jest fundamentem zdrowej gospodarki”, „Ważny jest dialog społeczny”, „Gospodarka potrzebuje inwestycji, bowiem potrzeba nam wzrostu i rozwoju”, „Potrzebny jest pakiet na rzecz zatrudnienia”, „W Europie trzeba wprowadzić coś w rodzaju rządu gospodarczego w celu likwidacji bezrobocia”, „Szczególnie istotne środki będą musiały dotyczyć inwestycji z zakresu badań i rozwoju a także energetyki odnawialnej”…– to niektóre tylko cytaty z wystąpienia kandydata na szefa Komisji Europejskiej, na które zwrócił uwagę europoseł Adam Szejnfeld.

Wybór Jean-Clauda Juncker na Przewodniczącego Komisji Europejskiej to wielki sukces Europejskiej Partii Ludowej, do której należy PO i PSL. Bardzo cieszy mnie fakt, że Juncker podkreślił, iż podział na stare i nowe państwa członkowskie powinien odejść do lamusa. Dzisiaj najważniejsza jest jedność Unii Europejskiej. Zgadzam się również z priorytetami dla Unii kreślonej przez Junckera: budowanie europejskiej unii energetycznej, wspieranie przedsiębiorczości, reindustrializacja Europy, agenda cyfrowa, walka z bezrobociem, szczególnie wśród młodych ludzi – powiedział po głosowaniu – eurodeputowany Adam Szejnfeld. Oczywiście oznacza to, dopiero początek dyskusji na temat szczegółowych priorytetów Komisji Europejskiej na najbliższej 5 lat. We wrześniu czekają nas wysłuchania kandydatów na komisarzy, w czasie których osoby odpowiedzialne za poszczególne teki będą musiały wyjaśnić, w jaki sposób zamierzają zrealizować priorytety Komisji – dodaje poseł Szejnfeld.

***

Jean Claude Juncker, który przez wiele lat stał na czele rządu Luksemburga, został nominowany 27 czerwca 2014r. do objęcia funkcji Przewodniczącego Komisji przez Radę Europejską, złożoną z szefów państw i rządów 28 państw członkowskich UE.

Jeszcze w lipcu poznamy kandydatów na komisarzy nominowanych przez państwa członkowskie. Zatwierdzenie składu nowej Komisji Europejskiej w październiku poprzedzi szereg przesłuchań kandydatów na komisarzy przez poszczególne komisje parlamentarne, które zostały zaplanowane na przełom września i października. Nowa Komisja Europejska powinna rozpocząć swe prace 1 listopada 2014 r.

Mateusz Grzelczyk

asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)