Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Platforma w Pile w stulecie Bitwy Warszawskiej.

Redaktor admin on 15 Sierpień, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„W dniu tym wojsko i społeczeństwo czci chwałę oręża polskiego, której uosobieniem i wyrazem jest żołnierz. W rocznicę wiekopomnego rozgromienia nawały bolszewickiej pod Warszawą święci się pamięć poległych w walkach z wiekowym wrogiem o całość i niepodległość Polski” – tak brzmiał rozkaz Ministra Spraw Wojskowych gen. broni Stanisława Szeptyckiego z 1923 roku ustanawiający dzień 15 sierpnia Świętem Żołnierza.

Do tej pięknej i ważnej tradycji czczenia oręża polskiego w dniu 15 sierpnia powrócono dopiero w 1992 roku w ustawie o ustanowieniu Święta Wojska Polskiego. Ze względu na wciąż panującą w Polsce pandemię koronawirusa w dniu 15 sierpnia br. wyjątkowo w Pile nie odbyły się oficjalne miejskie obchody Święta Wojska Polskiego. Mimo to delegacja Platformy Obywatelskiej w osobach: senatora Adama Szejnfelda, wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego, prezydenta miasta Piły, Piotra Głowskiego, przewodniczącej Rady Miasta Piły, Marii Kubicy oraz radnego miasta Piły, dr Włodzimierza Bystrzyckiego, ku czci i pamięci dla oręża polskiego, złożyła kwiaty pod Pomnikiem Zwycięstwa w Pile. Cześć Bohaterom!!!


Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)