Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Plocke o rolnictwie i rybołówstwie w Okonku

Redaktor admin on 4 Czerwiec, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Minister Kazimierz Plocke, na zaproszenie Mieczysława Rapty, p.o. Burmistrza Okonka oraz posła Adama Szejnfelda odwiedził Okonek w powiecie złotowskim i spotkał się z przedstawicielami lokalnych rolników oraz członkami Stowarzyszeń Lokalnych Grup Rybackich z Wielkopolski oraz Pomorza. Zebranie odbyło się 2 czerwca 2012 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Okonku.

Na terenie całej Europy działa około 250 grup rybackich, w tym 48 w Polsce. W skali jednego kraju, jest to największa ilość w całej UE, dwa razy więcej na przykład niż w Niemczech, czy Hiszpanii. Stowarzyszenia Lokalnych Grupa Rybackich prowadzą działania wspierające na rzecz powstawania i rozwoju hodowli ryb w Polsce. Rozmowy w Okonku dotyczyły właśnie produkcji rybackiej ale również kwestii związanych z rolnictwem. Zebrani pytali na przykład o plany wprowadzenia przez rząd podatku dochodowego w rolnictwie. Rząd chce stworzyć prosty system, w którym rolnicy mają być płatnikami tegoż podatku. Dzięki temu będą oni mogli korzystać z pomocy związanej z innymi ustawami, dotyczącymi np. odpisów podatkowych, ulg podatkowych, czy szkoleń dla rolników, odpowiadał minister Plocke. Podatek miałby wejść od 2014 roku.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)