Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Podziel się posiłkiem

Redaktor admin on 28 Sierpień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Pilska Wyspa, po raz kolejny, stała się miejscem jedenastego Zielonego Pikniku Rodzinnego „Korso”, połączonego z dożynkami działkowców. Impreza, jak poprzednio przyciągnęła wielu mieszkańców Piły wraz z całymi rodzinami. Podczas Pikniku obecni byli również pilscy włodarze oraz poseł Adam Szejnfeld. Dzisiejsza impreza była wpisana w wielkie zbieranie żywności pod auspicjami akcji „Podziel się posiłkiem”. Wielki koncert z okazji wielkiego zbierani a żywności zaplanowano na niedzielny wieczór.

Stoiska działkowców były pięknie udekorowane kolorowymi kwiatami oraz całą masą warzyw i owoców pochodzących z własnych ogrodów. Przeżywały one prawdziwe oblężenie.

Na terenie Piły znajduje się ogromna ilość ogrodów działkowych, nie dziwi więc fakt, że również ich właściciele, zupełnie jak rolnicy, mają swoje święto. Widząc ilość osób zgromadzonych dziś na pilskiej Wyspie z całą pewnością stwierdzić można, że w tym święcie chętnie uczestniczą nie tylko sami działkowcy, ale również wszyscy mieszkańcy Piły wraz ze swoimi rodzinami, mówił poseł Adam Szejnfeld.

Wydarzenie jest nie tylko okazją do spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców Piły, ale również okazją dla działkowców, by pochwalić się swoimi plonami. Prześcigali się w pomysłach, by zainteresować swoimi stoiskami uczestników Pikniku. Rozdawali kwiaty, częstowali owocami ze swoich działek, a nawet chlebem i smalcem. Najważniejsze jednak w dzisiejszym festynie działkowiczów było włączenie się do akcji Banku Żywności pn. „Podziel się posiłkiem”. Akcję współorganizuje senator Mieczysław Augustyn i prezydent Piotr Głowski, a wspiera poseł Adam Szejnfeld.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)