Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Pół miliona zł dla Chodzieży

Redaktor admin on 1 Marzec, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Będzie dodatkowe pół miliona zł dla Chodzieży. 28 lutego br. poseł Adam Szejnfeld, burmistrz Chodzieży Jacek Gursz oraz wicestarosta Mirosław Juraszek poinformowali na konferencji prasowej w Chodzieży o dodatkowych funduszach, jakie dzięki współpracy uzyskali na rzecz podejmowanych inicjatyw w Chodzieży. Chodzi o 100 tys. na rzecz Chodzieskiego Domu Kultury, 100 tys. dla Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz 300 tys. dla PUP. Mówiono też, iż trwają działania na rzecz uzyskania dofinasowania budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Ponadto poinformowano również o podejmowanych działaniach na rzecz sprowadzenia do Chodzieży inwestora koreańskiego, który, gdyby wybrał na lokalizację swojej fabryki w Chodzieży, byłoby kooperantem m.in. Samsunga we Wronkach.

Podczas konferencji mówiono o środkach finansowych, jakie dzięki wsparciu posła Adama Szejnfelda mają w najbliższym czasie trafić do Chodzieży. Burmistrz Jacek Gursz poinformował, na jakie cele będą przeznaczone uzyskane pieniądze dla Miejskiej Biblioteki Publicznej i Chodzieskiego Domu Kultury (ChDK). Obie instytucje dostaną po 100 tys. złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki tym pieniądzom do końca “roku jubileuszowego 580 lecia Chodzieży w bibliotece ma powstać muzeum – oddział dotyczący historii miasta, a ChDK ma m.in. zyskać nowy, profesjonalny fortepian.

W kontekście inwestycji, o których mowa staramy się również o dofinansowanie na przebudowę hali sportowej przy Szkole nr 3 w Chodzieży. Udało się nam także “wywalczyć” dodatkowe 300 tys. zł dla Powiatowego Urzędu Pracy na aktywizację bezrobotnych – mówili A. Szejnfeld, J. Gursz oraz M. Juraszek.

Duże zainteresowanie wzbudziła informacja o koreańskim inwestorze zainteresowanym Chodzieżą, z którym od kilku miesięcy prowadzone są rozmowy. Rozmowy z potencjalnym inwestorem trwają od kilku miesięcy. Do tej pory niczego nie zdradzaliśmy, bo zadanie jest trudne, a konkurencja ze strony innych gmin bardzo duża - mówił poseł Adam Szejnfeld – Pamiętajmy także, że na razie jest za wcześnie na to, aby mówić o szczegółach, a nawet, by wymienić nazwę firmy. Jednak mamy nadzieję, ze jesteśmy blisko rozstrzygnięcia korzystnego dla Chodzieży. Niczego jednak na tym etapie nie można jeszcze przesądzić, a sprawa jest poufna bowiem objęta jest tajemnica handlową – dodali organizatorzy konferencji prasowej.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)