Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Polska demokratyczna czy autorytarna? Apel pilskiej Platformy Obywatelskiej o jedność opozycji

Redaktor admin on 7 Październik, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Grozi nam likwidacja, w najlepszym razie radykalne ograniczenie swobody, autonomii i samodzielności samorządu terytorialnego. Likwidacja instytucji państwa demokratycznego, łamanie konstytucji, naruszanie praworządności w Polsce, to wstęp bowiem do rządów autorytarnych. Zapowiedzi natomiast liderów partii rządzącej wskazują, że ma to niebawem dotyczyć już nie tylko państwa, ale i naszych małych ojczyzn. Dzisiaj już więc należy sobie odpowiedzieć na pytanie: chcemy Polski demokratycznej czy autorytarnej, czy chcemy pełnej samorządności i swobód społeczeństwa obywatelskiego, czy powrotu do metod czasów PRL. Tylko wspólna lista, wspólni kandydaci, wspólna kampania mogą być właściwą odpowiedzią na politykę zapędów PiS. Dlatego w wyborach samorządowych, poprzedzających wybory parlamentarne, opozycja powinna pokazać jedność. Już teraz. Dzisiaj składamy więc deklarację chęci współpracy ze wszystkimi tymi, którym zależy na naszym mieście, naszym powicie i naszym województwie samorządowym. Chcemy, byśmy w przyszłorocznych wyborach wystartowali razem. Oświadczamy wspólnie, że Platforma Obywatelska jest otwarta na współpracę tak z innymi partiami opozycyjnymi, organizacjami pozarządowymi, jaki i poszczególnymi obywatelami, mieszkańcami naszego terenu, którzy nie są zrzeszenia ani w partiach, ani w organizacjach, a chcą włączyć się w ruch na rzecz ratowania samorządności w Wielkopolsce i w Polsce. Zapraszamy was wszystkich do współpracy – powiedział Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący PO w Wielkopolsce, szef PO Okręgu Pilskiego podczas konferencji prasowej pt. „Razem dla samorządu – współpraca na rzecz miasta, powiatu i województwa”, która odbyła się 6 października br. w Biurze Poselskim A. Szejnfelda w Pile. W konferencji prasowej udział wzięli także Piotr Głowski – przewodniczący miejskiego koła PO w Pile oraz Marian Martenka – przewodniczący PO w powiecie pilskim.

Adam Szejnfeld podkreślił, że obecnie wszystkie partie i organizacje polityczne, które są realną opozycją wobec PiS powinny, dla wspólnego dobra Piły, powiatu pilskiego oraz Wielkopolski, podjąć współpracę poprzedzającą kampanię wyborczą do samorządów. Platforma Obywatelska Północnej Wielkopolski ma jedną z najsilniejszych pozycji w kraju. Jesteśmy jedynym subregionem PO w Polsce, który wygrał ubiegłe wybory samorządowe i parlamentarne. Mimo to uważamy, że współpraca ponad partyjnymi i politycznymi podziali jest teraz wyzwaniem czasu. My, PO temu wyzwaniu wychodzimy naprzeciw i zachęcamy do samorządowej współpracy w Pile, powicie pilskim i w Wielkopolsce pozostałe siły polityczne, organizacje obywatelskie i poszczególnych mieszkańców.

Piotr Głowski zaznaczył, że już w poprzednich wyborach samorządowych kandyaci z ramienia Platformy Obywatelskiej reprezentowali różne poglądy i pochodzili z różnych środowisk. Nawet obecnie część radnych chociaż jest w klubie PO do samej partii nie należy. W Platformie rozumiemy, że nie wszyscy, którzy chcą działać na rzecz naszych małych ojczyzn chcą przynależeć do partii politycznych. W podobnym duchu wypowiedział się Marian Martenka, szef powiatowych struktur PO w powiecie pilskim. Politycy Platformy Obywatelskiej, liderzy PO w subregionie Wielkopolski Północnej, oświadczyli, że „drzwi PO” są otwarte dla wszystkich chcących współpracować na rzecz dobra naszych małych ojczyzn. Zapraszamy – podsumowano na konferencji prasowej.

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

#Piła #PowiatPilski #WyborySamorządowe #Wielkopolska #PółnocnaWielkopolska #Polska #PO #AdamSzejnfeld #PlatformaObywatelska #UE #EPL #EPP #ParlamentEuropejski

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)