Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Polska – kraina agroturystyki

Redaktor admin on 4 Czerwiec, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Minister Kazimierz Plocke, który na zaproszenie posła Adama Szejnfelda przyjechał do Wielkopolski Północnej, 2 czerwca br. gościł na XIII Międzynarodowych Targach Agroturystycznych i Turystycznych. Podczas odwiedzania stanowisk minister mógł przekonać się jak bogatą ofertą agroturystyczną może pochwalić się Polska a szczególnie rejon północnej Wielkopolski, oraz południowego Pomorza Zachodniego oraz Pomorza i Kujaw. Słyniemy z różnorodności i bogactwa fauny oraz flory, w tym lasów, jezior i obszarów przyrodniczych prawnie chronionych.

Podczas Targów można było zapoznać się z lokalnymi ofertami turystycznymi. Propozycje spędzenia wolnego czasu przedstawiały firmy oraz gospodarstwa agroturystyczne z całego kraju, które łącznie oferują w kilkunastu tysiącach gospodarstw już ponad 100 tys. Miejsc noclegowych. Ich oferty są niezwykle atrakcyjne, zarówno pod względem organizacyjnym jak i finansowym. Za niewielkie pieniądze można spędzić czas wśród urokliwej przyrody polskiej wsi.

Podczas Targów minister Plocke i poseł Szejnfeld mógł się przekonać o walorach turystycznych szczególnie naszego regionu. Północna Wielkopolska obfituje w gatunki roślin i zwierząt, które nie są często spotykane w innych regionach kraju. Stanowi to doskonałą bazę dla turystów, chcących spędzić czas na łonie natury.

Podczas swojego pobytu w Złotowie, minister Plocke uhonorował 7 rolników z powiatu złotowskiego odznakami „Zasłużony dla Rolnictwa”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Arkadiusz Przybyła, Krzysztof Wrzeszcz, Robert Liszewski, Eugenia Brodzicz, Jerzy Klejna, Leszek Gnioth, Robert Kaczmarek.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)