Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Polska najlepiej w historii

Redaktor admin on 17 Styczeń, 2014 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W siedzibie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców odbyła się regionalna premiera Indeksu Wolności Gospodarczej 2014 The Heritage Foundation i Wall Street Journal. Polska zajęła 50. miejsce na świecie (na 186 badanych krajów) i w porównaniu do ubiegłego roku awansowała o 7 miejsc. Jest to najlepszy wynik w historii rankingu dla Polski. Podczas prezentacji odbyła się również debata przedstawicieli partii politycznych o wolności gospodarczej i pozycji konkurencyjnej Polski w tym zakresie. Platforma Obywatelska była reprezentowana przez posła Adam Szejnfeld.

Wskaźnik wolności gospodarczej dla świata wynosi 60,3 punktów i jest niemal o jeden punkt poniżej średniego wyniku z 2013 roku. Począwszy od 2008 roku wolność gospodarcza jest systematycznie ograniczana. Polska zajęła 50. miejsce na świecie (na 186 badanych krajów) i w porównaniu do ubiegłego roku awansowała o 7 miejsc. Jest to najlepszy wynik w historii rankingu dla Polski. Osiągnęliśmy wynik lepszy w porównaniu do 2013 roku o punkt, otrzymując łącznie 67 punktów. Poprawa nastąpiła głównie w łatwości prowadzenia biznesu dzięki deregulacji zawodów oraz w barierach inwestycyjnych, gdzie uproszczono procedury związane z wydawaniem pozwoleń na budowę. Swoboda handlu jest bardzo dobrze oceniana. Zajmujemy tutaj 11 pozycję na świecie. W obszarach praw własności oraz poziomu korupcji zajęliśmy odpowiednio 41 lokatę. Wyłącznym Partnerem tego projektu na region CEE jest Warsaw Enterprise Institute – fundacja Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Źródło: zpp.net.pl oraz www.regiopraca.pl

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)