Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Poseł w chłodni

Redaktor admin on 17 Lipiec, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Jastrowie, powiat Złotów, było celem dzisiejszej wizyty posła Adama Szejnfeld, który odwiedził firmę P.H.U. NORIS, działającą w branży przetwórstwa rolno-spożywczego. Przedsiębiorstwo działa od 1992 roku i jest jednym z największych graczy na rynku mrożonek. Posiada swoje zakłady w Jastrowie, Rogoźnie i Drawskim Młynie.

Podczas spotkania z władzami przedsiębiorstwa poseł Adam Szejnfeld rozmawiał o rynku przetwórstwa warzyw, owoców i runa leśnego w Polsce oraz rynkach zbytu w Europie oraz na świecie. Przedsiębiorstwo poza skupem i mrożeniem owoców oraz runa leśnego posiada także własne plantacje, m.in. malin, truskawek i ostatniego hitu firmy, własnej odmiany poziomki Noris. Głównym przedmiotem produkcji w Jastrowiu są natomiast grzyby. Ponad 55% produkcji firmy Noris przeznaczonych jest na eksport do wielu krajów większości kontynentów. Firma eksportuje swoje wyroby także do Chin, w tym przypadku chodzi o mrożone truskawki. Przedsiębiorstwo na stałe zatrudnia około 350 osób, z w sezonie ich liczba wzrasta nawet do ponad tysiąca osób.

Wizyta była kolejnym spotkaniem posła Adama Szejnfeld w ramach bezpośrednich spotkań z polskimi  przedsiębiorcami bezpośrednio w firmach zlokalizowanych w naszym regionie. Ich celem jest zapoznawanie się zakresem działalności, planami na przyszłość, a także ewentualnymi barierami, jakie dotykają polskich przedsiębiorców na naszym rynku.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)