Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Powiatowy Dzień Strażaka w Czarnkowie

Redaktor admin on 16 Maj, 2015 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld wziął udział w Powiatowym Dniu Strażaka Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Obchody oraz podziękowania za wytrwałą i oddaną pracę połączone zostały z uroczystością odznaczeń i wyróżnień dla najlepszych strażaków. Wśród gości obecni byli także m.in. posłanka Małgorzata Janyska oraz senator Mieczysław Augustyn. Uroczystość odbyła się w Czarnkowie w dniu  15 maja br.

Świat się zmienia, życie się zmienia i straż pożarna się zmienia. Dzisiaj Straż Pożarna to już nie tylko ochrona życia, zdrowia i mienia przed pożarami. Strażacy – i ochotnicy, i zawodowcy – są dzisiaj jednym z najważniejszych ogniw ratownictwa w Polsce. Jesteśmy bezpieczni dzięki wam w naszych domach i w zakładach pracy, ale także na drogach, na wodzie i pod wodą. Świadomość gotowości ratowania cudzego zdrowia i życia buduje poczucie naszego bezpieczeństwa. Wasza praca to nie tylko powołanie, to także misja i pasja, którą wkładacie w realizację obowiązków swojej służby. Za to wszystko należą się wam szczere podziękowania. Życzę abyście więcej czasu spędzali na musztrze, treningach i ćwiczeniach, niż w akcjach bojowych, ale jeśli i one się przydarzą, życzę, abyście wychodzili z nich w zdrowiu wraz z tymi, których ratujecie – mówił podczas uroczystości poseł Adam Szejnfeld.

Po wystąpieniach gości honorowych oraz uroczystym apelu, podczas którego wręczono nominacje, awanse, odznaczenia i wyróżnienia, odbył się rodzinny festyn połączony z pokazami specjalistycznymi czarnkowsko – trzcianeckiej straży pożarnej.

Zebrani mogli zapoznać się z tym, jak wyglądają działania grup: poszukiwawczo-ratowniczej, wysokościowej, czy ekologiczno-chemicznej. Dla odważnych szczególną atrakcją była możliwość zobaczenia panoramy Czarnkowa z wysięgnika wozu strażackiego.

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)