Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Powstańcze pomniki w Margoninie i w Szamocinie

Redaktor admin on 18 Sierpień, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Adam Szejnfeld, były burmistrz Miasta i Gminy Szamocin w rozmowie z Januszem Piechockim obecnym burmistrzem Miasta i Gminy Margonin wspominali budowy w Szamocinie i w Margoninie pomników ku pamięci Powstańców Wielkopolskich.

Przy cmentarzu w Margoninie w 99 rocznicę Powstania stanął pomnik Powstańców Wielkopolskich, który przypomina jednocześnie o spaleniu mostu w Białośliwiu przez powstańców z Margonina. Uroczystość jego odsłonięcia odbyła się w ceremoniale wojskowym z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy.

Adam Szejnfeld, były poseł i europoseł Ziemi Chodzieskiej, kiedy był burmistrzem Miasta i Gminy Szamocin odbudował natomiast, w 75 rocznicę Powstania Wielkopolskiego, Pomnik Wolności, który stanął na Placu Wolności w Szamocinie. Pierwotnie był on poświęcony Powstańcom Wielkopolski i dlatego w roku 1939 został zburzony przez hitlerowców i nigdy nie podjęto się jego odbudowany w komunistycznej Polsce. Dokonał tego dopiero Adam Szejnfeld.

Tradycja powstańcza jest ważna i kultywowania nie tylko przez władze Szamocina i Margonina oraz Powiatu Chodzieskiego, ale i wszytych obywateli Ziemi Chodzieskiej, gdzie rozegrała się jedna największych bitew tego zwycięskiego Powstania.

Biuro Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Śródmiejska 20/1.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld


#Margonin #Szamocin #ZiemiaChodzieska #PowiatChodzieski #Wielkopolska #SilniRazem #SzóstkaSchetyny #UzdrowićPolskę #POrozmawiajmy #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #TwojSztab #ProgramPOSilnaPolska

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)