Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Pożegnanie z kryzysem

Redaktor admin on 20 Grudzień, 2009 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

usmiech

Pożegnanie z kryzysem – tak można podsumować ostatnie dane makroekonomiczne dotyczące Polski. Wyrażam wielkie zadowolenie z faktu, iż pora kolejny potwierdza się, że polska gospodarka wraca na ścieżkę stabilnego wzrostu. Po dobrych wynikach dotyczących produktu krajowego brutto otrzymaliśmy kolejną porcję znakomitych wiadomości – coraz szybciej rośnie produkcja przemysłowa. W listopadzie była ona aż o 9,8 % wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Efekty rządowych pakietów antykryzysowych już widać, a także nowych rozwiązań zawartych w „Pakiecie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości”. Gdy do tego dodać zahartowanie polskich przedsiębiorców oraz roztropne działanie rządu to dobre skutki same się rodzą. – komentuje najnowsze informacje GUS i innych ośrodków badawczych poseł Adam Szejnfeld.

Odpowiedzialne podejście rządu do walki z kryzysem przynosi doskonałe rezultaty.
W odróżnieniu od innych państw Unii Europejskiej Polska uniknęła recesji, a wzrastająca produkcja przemysłowa i PKB już niedługo mogą przełożyć się m.in. na zwiększenie ilości miejsc pracy. Tak dobrych wyników, jak Polska nie notuje żaden inny wysoko rozwinięty kraj w Europie. Jedyną grupą zmartwioną tymi danymi wydają się być ekonomiczni populiści zasiadający w ławach sejmowej opozycji, którzy jeszcze parę miesięcy temu domagali się zastosowania kuracji, która pogrążyła w głębokiej recesji wiele gospodarek europejskich – dodaje Szejnfeld.

Nie tylko dane dotyczące wzrostu produkcji przemysłowej nasz cieszą. Także ponadplanowe wykorzystywanie pomocy unijnej jest dobrą informacją. Pieniądze te przekładają się na inwestycje, a te na rozwój – komentuje doniesienia poseł Adam Szejnfeld. Polska świetnie radzi sobie z wydatkowaniem pieniędzy z funduszy unijnych. Rząd znacznie wyprzedził plan z początku roku zakładający, że z Brukseli uda nam się pozyskać ponad 16 miliardów złotych. Najnowsze dane wskazują, że do końca bieżącego roku wydamy o ponad 6 miliardów złotych więcej. Setki kilometrów wyremontowanych lub wybudowanych dróg, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, tysiące przeprowadzonych szkoleń – to tylko część z projektów realizowanych przy udziale pieniędzy unijnych. Inwestycje te stanowiły konkretne wsparcie dla naszej gospodarki. Już na początku roku rząd zapowiadał, że środki pozyskane z Brukseli mają stanowić ważny oręż w walce z kryzysem dotykającym wówczas niemal wszystkie kraje świata. Tym bardziej cieszą dane potwierdzające, że udało się zdecydowanie przekroczyć początkowe założenia.

Rafał Kus
asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)