Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Poznań stolicą żywności

Redaktor admin on 12 Wrzesień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Prezydent Bronisław Komorowski otworzył 11 września br.  targi „Polagra”. Obecnie jest to największa w Europie Środkowo – Wschodniej impreza targowa branży rolno – spożywczej i składa się z sześciu imprez poświęconych rolnictwu. W uroczystości otwarcia targów udział wziął także m.in. poseł Adam Szejnfeld. Zebrani upamiętnili także ofiary zamachu terrorystycznego w Nowym Jorku.

Targi Polagra zawsze miały jedną, główną myśl, aby pokazać i wypromować naszą dobrą żywność i ułatwić kontakty szeroko pojętej branży rolno-spożywczej. Musimy podkreślać znaczenie rolnictwa dla rozwoju Polski i szans, jakie rolnictwo daje innym branżom. W tym obszarze dzieje się dobrze, mamy przecież dodatni bilans handlowy rolnictwa, przypomniał Bronisław Komorowski.

Jednym z gości targów był także unijny komisarz ds. rolnictwa Dacjan Ciolos, który bardzo chwalił wykorzystanie przez nasz kraj szans płynących ze wspólnej polityki rolnej. Komisarz wspomniał także o nowych założeniach tej polityki, dzięki którym Polska dostanie kolejne szanse na rozwój.

Prezydent nie zapomniał także o rocznicy zamachu na World Trade Center z 2001 roku,  11 września i to, co się stało, było zagrożeniem dla naszej wolności, w tym wolności gospodarczej. Polagra w jakiejś mierze jest dowodem zwycięstwa nad tymi siłami, które wtedy chciały zniszczyć  naszą wolność.

****

Do Poznania przyjechało ponad 1200 wystawców z ok. 30 państw świata. Zaprezentują oni łącznie ponad 100 nowych produktów. Do środy targi (oraz Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych) będą codziennie otwarte w godzinach 9-17, w czwartek – ostatni dzień Polagry do godz. 16. Jednorazowy bilet wstępu po rejestracji w internecie kosztuje 25 zł. Bilet bez rejestracji to koszt 65 zł. Z kolei wejściówka na wszystkie dni Polagry kosztuje 65 zł – po rejestracji i 155 zł bez rejestracji. Organizatorzy przewidują przybycie ponad 45 tys. zwiedzających.

W niedzielę otwarto następujące targi: Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra – Food, Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood, Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra – Tech, Międzynarodowe Targi Gastronomii Gastro Trendy oraz Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Targi Smaki Regionów.

(źródło PAP)

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)