Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Poznań to nasze wspólne wyzwanie

Redaktor admin on 8 Styczeń, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

fot. ©UM Poznań

Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfeld wziął udział w Noworocznym Spotkaniu Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Stałym punktem spotkań noworocznych, oprócz orędzia, podsumowującego miniony rok, jest wręczenie nagrody Złotej Pieczęci Miasta Poznania. W tym roku otrzymał ją profesor Michał Wojtalik, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W spotkaniu noworocznym oraz uroczystości wręczenia nagrody udział wzięli mieszkańcy Poznania i Wielkopolski, w tym politycy, biznesmeni, duchowni, ludzie nauki, kultury, sportu oraz przedstawiciele wielkopolskich mediów. Poznańskie przywitanie Nowego Roku miało miejsce w Centrum Kultury Zamek.

Wieczór otworzyło orędzie noworoczne prezydenta. Jacek Jaśkowiak podsumował w nim trzy lata swojej kadencji nie zapominając jednak o rozpoczętym roku 2018. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że Poznań to nasze wspólne wyzwanie. Wdrażamy bardzo wiele zmian, w różnych obszarach. Z czasem ich zalety dostrzegają ci, którzy na początku byli nastawieni sceptycznie: do mojej osoby – jako nowego gospodarza Miasta. Prezydent Jacek Jaśkowiak zaznaczył, że w proces zmiany miasta zaangażował też mieszkańców, ponieważ komfort ich codziennego życia to nasz wspólny priorytet. Dlatego zmieniliśmy nie tylko sposób realizacji, ale i podejście do miejskich inwestycji. Właśnie te małe, lokalne, wręcz przyziemne – realnie poprawiają jakość życia ludzi. Nie są marketingowo sexy, nie przynoszą promocyjnego prestiżu, ale to ich oczekują mieszkańcy. Prezydent podkreślił, że jedną z podstawowych potrzeb mieszkańców, a tym samym i priorytetów miasta, jest zdrowie i pomoc ludziom. Wyrazem tego jest uhonorowanie Złotą Pieczęcią Miasta Poznania Profesora Michała Wojtalika oraz Stowarzyszenie Nasze Serce.

Na zakończenie prezydent podziękował wszystkim zebranym za przybycie po czym złożył życzenia Aleksandrze Banasiak, honorowej Prezes Stowarzyszenia “Poznański Czerwic “56″, która 5 stycznia obchodziła urodziny. Cała sala odśpiewała jubilatce “Sto lat”.

Po części oficjalnej na scenie pojawiło się trio The Raisins, które zaprezentowało muzykę z pogranicza jazzu, swingu i bossanovy. Podczas spotkania prowadzona była też zbiórka charytatywna na rzecz na rzecz Stowarzyszenia Nasze serce.

źródło: http://www.poznan.pl

***

Michał Antoni Wojtalik, ur. 9 kwietnia 1951 w Poznaniu. Profesor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W rodzinnym Poznaniu ukończył szkołę podstawową, średnią oraz studia medyczne na Akademii Medycznej (1976). Doktoryzował się w 1985. W 1990 został kierownikiem zespołu kardiochirurgii dziecięcej w Klinice Kardiochirurgii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu kierowanej przez Zbigniewa Religę. Habilitował się na Wydziale Lekarskim w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w 1996 na podstawie rozprawy pt. Ocena kliniczna zastosowania mrożonego homograftu żylnego w zmodyfikowanym zespoleniu systemowo-płucnym Bialock-Taussig u noworodków i niemowląt ze złożonymi siniczymi wadami serca. Po otrzymaniu habilitacji w Zabrzu wrócił do Poznania (1997), gdzie objął kierownictwo Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał w 2002. W ramach obecnego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pełni od 1997 roku funkcję kierownika Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Katedry Kardio-Torakochirurgii (Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej). Zagraniczne szkolenia z zakresu kardiochirurgii odbywał  Kolonii (1984), Utrechcie i Hanowerze. Jest założycielem Stowarzyszenia Nasze Serce, członkiem zarządu poznańskiej Fundacji Rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii a także członkiem-prezydentem Klubu Rotary Poznań-Starówka. Należy także do Cardiothoracic Surgery Network, European Association for Cardio-Thoracic Surgery oraz Deutsche Gesellschaft für Thorax-, Herz- und Gefäßchirurgie. Na dorobek naukowy M. Wojtalika składa się szereg opracowań oryginalnych, w tym w czasopismach anglojęzycznych. Promotor 7 doktoratów.

Żonaty, ma trzech synów.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Poznań #MiastoPoznań #SpotkanieNoworozne #AdamSzejnfeld #PO #PlatformaObywatelska  #Wielkopolska  #wielkopolskaPO #PrezydentPoznania #JacekJaśkowiak #PrezydentJacekJaśkowiak

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)