Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Poznański dzień Szejnfelda

Redaktor admin on 28 Sierpień, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wizyta w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych S.A w Poznaniu była głównym punktem pobytu Adama Szejnfelda, posła do Parlamentu Europejskiego w Poznaniu. Eurodeputowany Szejnfeld mógł zapoznać się z aktualną sytuacją firmy i perspektywami jej rozwoju. Ponadto Adam Szejnfeld miał okazję porozmawiać z pracownikami zakładu, którzy kolejny raz podziękowali mu za pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z brakiem zamówień na usługi przedsiębiorstwa. W firmie poseł Szejnfeld rozmawiał m.in. z Elżbietą Wawrzynkiewicz, prezesem Zarządu oraz Tadeuszem Kasprowiakiem, przewodniczącym ZZ NSZZ PW. Europoseł Szejnfeld spotkał się w tym dniu również ze starostą poznańskim Janem Grabkowskim, z którym rozmawiał nt. rozwoju powiatu poznańskiego, nowych inwestycji gospodarczych oraz zbliżających się wyborów samorządowych. Podobne zagadnienia były tematami rozmów posła Szejnfelda w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Wizyta w Poznaniu miała miejsce w dniu 27 sierpnia 2014 r.

Poseł Szejnfeld w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych rozmawiał m.in. z Elżbietą Wawrzynkiewicz, prezesem Zarzadu WZMZ SA oraz z Tadeuszem Kasprowiakiem, przewodniczącym ZZ NSZZ PW.

Mamy pełną świadomość, że w tak trudnym temacie, jakim były problemy produkcyjne naszej firmy, bez pana posła nie bylibyśmy w stanie oczekiwać pozytywnego rozwiązania naszej sytuacji. Tak, jak w każdej trudnej sprawie, tak i w tej potwierdziło się przysłowie, że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” i dziś nasza załoga w Pana osobie dostrzega takiego przyjaciela. W członkach organizacji związkowej, jak i całej społeczności pracowniczej Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu znalazł Pan poseł wdzięczność, uznanie i szacunek – pisali wcześniej w swoim piśmie przedstawiciele zakładowych związków zawodowych do Adama Szejnfelda dziękując mu za zaangażowanie się w sprawy firmy.

Po wizycie w WZMZ SA poseł Szejnfeld spotkał się z samorządowcami powiatu Poznańskiego ze starosta Janem Grabkowskim na czele. Poseł zapoznał się ze zmianami organizacyjnymi poznańskiego starostwa, rozmawiał także na temat trwających i planowanych inwestycjach w powiecie poznańskim. Podobne tematy były przedmiotem spotkań posła Szejnfelda w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

****

Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. są przedsiębiorstwem, które istnieje na polskim rynku zbrojeniowym od 1945 roku. WZM w Poznaniu są zlokalizowane w zachodniej części miasta, na powierzchni 280 tys. m2. Zakład położony jest przy międzynarodowej trasie A-2 Warszawa-Berlin, dysponuje własną bocznicą kolejową, a także sąsiaduje z międzynarodowym lotniskiem. Działalnością podstawową przedsiębiorstwa są naprawy i modernizacje sprzętu pancernego, gąsienicowego i kołowego oraz samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych i autobusów. W chwili obecnej zakład oferuje działalność produkcyjną i usługową w bardzo szerokim zakresie, zarówno dla zabezpieczenia potrzeb polskiej armii, jak i dla klientów indywidualnych. Specjalizuje się w produkcji wybranych części zamiennych do naprawianych pojazdów, produkcji urządzeń i narzędzi specjalnych, stanowisk kontrolno-pomiarowych, form do wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy, przyrządów obróbkowych, wykrojników, wyginaków, szablonów, tłoczników oraz wyrobów z gumy.

inf.: źródło własne oraz www.wzm.pl

Marta Łasak

asystentka posła do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)