Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Poznańskie Święto Budowlanych

Redaktor admin on 8 Październik, 2016 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Gratulacje, podziękowania oraz podsumowanie ubiegłego roku i nadzieja, że kierunek nadany przez ostatnie dla lata rozwoju gospodarki, w tym budownictwa, nie zostanie zachwiany – to można było usłyszeć na obchodach Dnia Budowlanych Wielkopolskiej Izby Budownictwa, które odbyły się w Poznaniu. Gościem święta był m.in. Adam Szejnfeld, europoseł z Wielkopolski.

Obchodzimy dziś coroczne święto ludzi zajmujących się budownictwem. Mam nadzieję, że nowa Polska, budowana przez nas od 1989 roku, będzie dalej rozwijała się tak jak dotychczas, pozostając przedmiotem podziwu dla jednych i zazdrości dla innych – powiedział eurodeputowany Adam Szejnfeld podczas przemówienia.

Prezydent Rady Wielkopolskiej Izby Budownictwa dr inż. Marek Szczęsny podkreślił, że firmy poznańskie, w tym firmy będące członkami Wielkopolskiej Izby Budownictwa to firmy dobrze zarządzane, stabilne finansowo i konkurencyjne. Aby mogły się dalej rozwijać, potrzebny jest jednak dobry klimat i stabilne prawo. –Nadszedł okres podsumowania ubiegłego roku oraz zastanowienia się, przed jakimi wyzwaniami Wielkopolska Izba oraz polska gospodarka staną w najbliższym czasie – powiedział prezydent Szczęsny. – Miniony rok to okres dobrego i silnego rozwoju w dziedzinie budownictwa. Zmienia się nasz region jak i cała Polska. Jest to ogromna zasługa inwestorów oraz środkiów unijnych, które w ostatnich latach udało nam się wykorzystać optymalnie. Pozostaje mieć nadzieję, że następna pula zostanie równie dobrze zagospodarowana.

Uroczystość była okazją także do wyróżnień – nagrodę za zasługi dla gospodarki RP otrzymał, mi.in. pan Zenon Małkowski, prezes firmy Małkowski-Martech. Za zasługi dla budownictwa nagrodzono też pana Ryszarda Kaźmierczaka, członka zarządu spółki Kruszgeo.

Wielkopolska Izba Budownictwa istnieje od 1992 roku. Jest organizacją samorządu gospodarczego reprezentującą interesy przedsiębiorstw  budowlanych Wielkopolski i sąsiednich regionów. Skupia podmioty gospodarcze zajmujące się budownictwem, usługami budowlanymi i produkcją oraz spółdzielnie mieszkaniowe i zawodowych inwestorów. Jej działania koncentrują się wokół udzielania wszechstronnej pomocy członkom Izby w rozwiązywaniu ich problemów ekonomicznych, prawnych i organizacyjnych, integracji środowiska budowlanego oraz współudziału w kształceniu kadr i promowaniu członków Izby.

Justyna Pietryga

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)