Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

PPP dla EURO 2012

Redaktor admin on 6 Styczeń, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

zima

Ustawa o partnerstwie publiczno–prywatnym, która wchodzi w skład „Pakietu Szejnfelda” ma szanse przyczynić się do powstawania infrastruktury związanej z organizacją w naszym kraju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w roku 2012. Taką bowiem decyzję przyjęła Rada Ministrów na ostatnim swoim posiedzeniu.

Ta ustawa to zupełnie nowa jakość w polskiej legislacji, ramowa, czytelna, przejrzysta i zachęcająca do skorzystania z jej dobrodziejstw. Podmioty publiczne i prywatne działają w partnerstwie dla osiągnięcia społecznie oczekiwanych celów. Efekt synergii jest korzystny dla każdej ze stron. Cieszę się, że ustawa którą przygotowałem może przyczynić się do wybudowania niezbędnej infrastruktury na jedną z najbardziej prestiżowych imprez jaką w niedługim czasie organizować będzie nasz kraj – powiedział poseł Adam Szejnfeld po przyjęciu decyzji Rady Ministrów.

Rada Ministrów wydając rozporządzenie, wcześniej przygotowane przez Ministra Sportu i Turystyki, zdecydowała o wpisaniu projektów finansowanych przez prywatnych inwestorów do wykazu przedsięwzięć związanych z piłkarskimi mistrzostwami Europy w 2012 roku.

Inwestycje prywatne objęte wykazem, to centra pobytowe dla uczestników Euro 2012. Przy ich realizacji inwestorzy będą mogli korzystać z przyspieszonego trybu administracyjnego, z wyłączeniem przepisów specustawy dotyczących procesu wywłaszczeniowego. Wykaz wszystkich przedsięwzięć Euro 2012 zawiera 136 pozycji.

Ustawa o Partnerstwie Publiczno – Prywatnym z pewnością przyczyni się do modernizacji naszego kraju i przyczyni się do poprawy jakości standardów życia wszystkich nas, bez ponoszenia zbyt wysokich obciążeń finansowych przez budżety jednostek samorządowych i budżetu państwa. Rozwiązanie które od wielu lat sprawdzają się na zachodzie m.in. w Wielkiej Brytanii, zaczną się sprawdzać również i w Polsce – uważa poseł Adam Szejnfeld

Rafał Kus
asystent posła Adama Szejnfelda

 

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)