Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Przyszłość pilskiej Nafty

Redaktor admin on 1 Czerwiec, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Przedsiębiorstwo Poszukiwania Nafty i Gazu „Nafta Piła” sp. z o.o. w Pile jest jedną z największych firm zajmujących się poszukiwaniem surowców w kraju. Mogłoby się wydawać, że na polu swojej działalności osiągnęła już wszystko, jednak Zarząd Spółki cały czas planuje jej rozwój. W związku z tym doszło do spotkania Zarządu z posłem Adamem Szejnfeldem, przewodniczącym Komisji Skarbu Państwa oraz Piotrem Głowskim, prezydentem Miasta Piły. Podczas spotkania omówiono plany firmy na przyszłość.

Adam Szejnfeld i Piotr Głowski wspólnie z Zarządem przedyskutowali plany firmy na przyszłość. Rozmawiano także o kolejnych inwestycjach i zamiarach związanych z restrukturyzacją całej Grupy PGNiG. Poruszono również temat poszukiwania i wydobywania gazów łupkowych w kraju oraz zaangażowania w te inwestycje pilskiej „Nafty”. Zebrani wspólnie stwierdzili, że należy dołożyć wszelkich starań, aby pilska Nafta nadal pozostawała perłą naszego regionu.

Przedsiębiorstwo Poszukiwania Nafty i Gazu Nafta sp. z o.o. w Pile jest niezwykle cenną firmą, nie tylko dla Piły, ale również dla całego kraju. Jej dotychczasowe sukcesy świadczą o pełnym profesjonalizmie oraz świetnie wyszkolonej kadrze. Nowoczesne technologie, wykorzystywane przy pracach Spółki dają bardzo dobre rezultaty przy wykonywaniu kontraktów na całym świecie, mówił poseł Adam Szejnfeld.

Powstała w 1956 r. firma Poszukiwania Nafty i Gazu NAFTA Sp. z o.o. w Pile jest:

  • odkrywcą blisko 100 złóż ropy naftowej i gazu ziemnego na obszarze całej Polski
  • odkrywcą największych w Europie złóż miedzi (Lubińskie Zagłębie Miedziowe 1957-1959)
  • odkrywcą największego w Polsce złoża węgla brunatnego (Bełchatów 1961)
  • wykonawcą pierwszych w Polsce wierceń kierunkowych (1973)
  • wykonawcą kilkunastu kontraktów wiertniczych na trzech kontynentach

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)