epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Razem, nie przeciwko sobie!

Redaktor admin on 13 Listopad, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Historia Polski nierozerwalnie łączy się z walkami o niepodległość. Liczne powstania narodowowyzwoleńcze, nie wspominając o I i II wojnie światowej, a potem walka z komunistycznym totalitaryzmem, kształtowały kolejne pokolenia Polaków walczących o swój kraj. Niejednokrotnie składali oni najwyższą z ofiar na ołtarzu wolności, abyśmy teraz mogli żyć w niepodległej Polsce. Dzisiejsze uroczystości są upamiętnieniem tych dni, ale i zarazem okazją by świętować wolność. Tegoroczne uroczystości w całym kraju mają dodatkowo szczególny charakter, ponieważ właśnie rozpoczynamy przygotowania do obchodów 100 – lecia odzyskanej wolności. Dlatego ważne jest, abyśmy tak samo jak twórcy Niepoległej Polski świętowali Niepodległość razem, bez względu na poglądy polityczne. I to razem, nie przeciwko sobie! – uważa poseł Adam Szejnfeld, który w dniu 11 listopada wziął udział w patriotycznych uroczystościach w Wielkopolsce – w Kaliszu i w Pile.

Święto Niepodległości dla każdego kraju to szczególny dzień. 11 listopada w całej Polsce odbywały się obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W większości przypadków uroczystości miały zarówno radosny, jak i podniosły charakter. Nie inaczej były w Pile i w Kaliszu, gdzie oprócz składania kwiatów i koncertów pieśni patriotycznych, można było uczestniczyć w biegu niepodległościowym, czy spróbować wielkopolskiego specjału jakim są Rogale Świętomarcińskie. Eurodeputowany Adam Szejnfeld w tym ważnym dniu był z mieszkańcami Kalisza oraz Piły.

***

W historii Polski, tak się składa, Był kiedyś ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze, dla Polaka Pozostał Dniem Niepodległości.

Marcin Brykczyński “11 listopada”

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

#ŚwiętoNiepodległości #11.11. #Patriotyzm #PatriociWolności #11listopada #AdamSzejnfeld #Polska #PO #Platforma Obywatelska  #Piła #Kalisz #DzieńNiepodległości

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)