Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Rektor PWSZ dziękuje Szejnfeldowi

Redaktor admin on 19 Kwiecień, 2015 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Ogłaszając oficjalnie, że zgodnie z pismem z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile uzyskała możliwość prowadzenia studiów II stopnia na kierunku Praca Socjalna, chciałbym publicznie podziękować panu Adamowi Szejnfeldowi, posłowi do Parlamentu Europejskiego, za ogromne zaangażowanie i wsparcie dla naszej uczelni w dążeniu do osiągnięcia tego sukcesu, wzbogacającego ofertę studiów w północnej Wielkopolsce – powiedział podczas konferencji prasowej Rektor PWSZ w Pile prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski. Dzięki dobrej współpracy oraz starań władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile i europosła Adama Szejnfelda, a także senatora Mieczysława Augustyna i prezydenta Piotra Głowskiego, PWSZ w Pile, jako jedyna Uczelnia w regionie, prowadzić będzie studia magisterskie.

Pilska Uczelnia aplikowała do ministerstwa o utworzenie dwóch innowacyjnych specjalności w ramach kierunku PRACA SOCJALNA, które wyposażą absolwentów w szerokie kompetencje:

•    specjalność – zarządzanie projektami socjalnymi

•    specjalność – wsparcie społeczne i rehabilitacja w pracy socjalnej

Jak zaznaczają władze oraz wykładowcy pilskiej PWSZ znacznym atutem utworzonych studiów II stopnia jest ich wielopłaszczyznowość i praktyczność. Prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski, rektor Uczelni, podkreślił, że istotny jest fakt, że studia magisterskie skierowane są do absolwentów wielu kierunków: zarówno humanistycznych, medycznych, jak również ekonomicznych. Specjalności są bowiem tak skonstruowane, że w przeciągu 4 semestrów, można albo poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności praktyczne, albo przekwalifikować się i tym samym zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy – który pod względem wsparcia socjalnego, jest coraz bardziej nastawiany na specjalistyczne kadry

Studia magisterskie na kierunku Praca Socjalna w pilskiej PWSZ ruszą od października 2015r. Dla studentów dziennych, jak i zaocznych przygotowano po 60 miejsc na roku.

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)