Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Renomowane Centrum Zdrowia w Kowanówku

Redaktor admin on 27 Luty, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Na skraju Puszczy Nadnoteckiej w miejscowości Kowanówko pod Obornikami znajduje się jeden z najlepszych w Polsce Szpitali Rehabilitacyjna–Kardiologiczny. Poseł Adam Szejnfeld odwiedził placówkę 24 lutego br. i zapoznał się z standardem leczenia oraz zarządzania systemem świadczeń medycznych.

Często słyszy się głosy niezadowolenia na temat polskiej służby zdrowia. Będąc jednak w takich obiektach, jak ten można być dumnym. Szpital w Kowanówku jest dobrym przykładem na doskonałe prowadzenie placówki opieki zdrowotnej. Pacjenci otoczeni są w nich opieką, której można tylko pozazdrościć, a nowoczesny sprzęt oraz doskonała kadra medyczna i pielęgniarska, gwarantują wysoki poziom usług medycznych. Szpital ten jest także doskonałym przykładem, że przy odpowiednim zarządzaniu placówki służby zdrowia mogą przynosi nie straty, a zyski. Jeszcze niedawno bowiem jednostka ta była obarczona gigantycznym długiem, ale sprawne działania nowej pani dyrektor, nie lekarza, a ekonomistki, przyniosły fenomenalne efekty – mówił po wizycie poseł Adam Szejnfeld.

Podczas spotkań z dyrekcją Szpitala Rehabilitacyjno–Kardiologicznego poseł Szejnfeld rozmawiał o planach rozwojowych na przyszłość oraz o dotychczasowych doświadczeniach załogi. Szpital Rehabilitacyjno-Kardiologiczny w Kowanówku szczyci się osiągnięciami medycyny szczególnie z zakresu kardiologii i rehabilitacji. Dysponuje również nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i wysokokwalifikowaną kadrą medyczną.

***

Szpital powstał w II połowie XIX wieku, jako drugie sanatorium w Polsce. Obiekt stanowił upominek dla księcia Wilhelma i przyjmował na hospitalizację nerwowo chorych. W 1903 r. wybudowano pawilony po drugiej stronie rzeki Wełny, gdzie zorganizowano sanatorium dla chorych na gruźlicę oraz jeden pawilon z przeznaczeniem na Dom Starców. Do czasu odzyskania niepodległości w 1918 r. administracja lecznicy pozostawała w rękach niemieckiego krajowego Urzędu Ubezpieczeń. Po przejęciu zakładu przez władze polskie obiekt został przekazany pod administrację Ubezpieczalni Krajowej w Poznaniu. Zlikwidowano Dom Starców, włączając budynek w skład pawilonów, a nowa nazwa ośrodka brzmiała: „Lecznica dla płucno-chorych pod Obornikami”. Po przejęciu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie zmienił nazwę na: „Sanatorium Przeciwgruźlicze w Kowanówku”. W okresie międzywojennym sanatorium należało do najlepiej wyposażonych nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Po II Wojnie Światowej dobudowano pawilon torakochirurgii i od roku 1974 r. Leczeniem zostali objęci pacjenci ze schorzeniami układu krążenia. W 1979 r. przy Szpitalu powstała pracownia Hemodynamiki. Sanatorium przemianowano na “Ośrodek Kardio- Pulmonologiczny”, a w roku 1994 na “Szpital Rehabilitacyjno-Kardiologiczny”. W lipcu 2006 r. Szpital włączył w swoje struktury Szpital Miłowody i poszerzył swoją działalność o rehabilitację narządu ruchu.

Dziś Szpital szczyci się osiągnięciami medycyny szczególnie z zakresu kardiologii i rehabilitacji. Dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i wysokokwalifikowaną kadrą medyczną.

(źródło http://www.kowanowko.com.pl)

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)