Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Restrukturyzacja porokuratury

Redaktor admin on 1 Grudzień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld podjął interwencję w sprawie planu likwidacji prokuratur w Chodzieży, Grodzisku Wielkopolskim, Obornikach, Nowym Tomyślu i Wolsztynie, wnosząc o ponowne przeanalizowanie danych i rewizję podejmowanych planów. Zwrócił się także do Prokuratora Generalnego o podjęcie dialogu w tej sprawie z zainteresowanymi samorządami powiatowymi. 30 listopada br. spotkał się z prokuratorami w Grodzisku Wielkopolskim oraz Wolsztynie.

Uwzględniając dobro mieszkańców Północno-Zachodniej Wielkopolski sądzę, iż plan przewidujący likwidację aż tylu prokuratur rejonowych jest niepokojący. Ewentualna decyzja może spowodować ogrom utrudnień dla mieszkańców, urzędów i firm, zmniejszając zdecydowanie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu chodzieskiego, grodziskiego obornickiego, nowotomyskiego oraz wolsztyńskiego. Trzeba pamiętać, iż jednostki prokuratury, oprócz ścigania przestępstw, służą także często mieszkańcom pomocą w ich codziennych problemach prawnych, najczęściej z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, czy prawa pracy, twierdzi poseł Adam Szejnfeld.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi do tej pory z Prokuratury Generalnej wynika, że nie została jeszcze podjęta ostateczna decyzje, a jej podstawy zostaną poprzedzone powtórnymi analizami.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)