Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Rosną ceny ogrzewania i cieplej wody, choć nie powinny!

Redaktor admin on 5 Styczeń, 2023 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Ustawa o zamrożeniu cen gazu miała ratować przed radykalnymi podwyżkami kosztów ogrzewania gospodarstw domowych oraz wielu innych odbiorców. Niestety, już od grudnia napływają informacje, że mieszkańcy otrzymują zawiadomienia o znaczących podwyżkach cen ogrzewania i wody przekraczające nawet 50 procent. To skandal mówi senator Adam Szejnfeld, który w trybie pilnym wystąpił w tej sprawie do Premiera.
Mimo, że polski parlament przyjął rządowe ustawy o „zamrożeniu” cen nośników energii, w tym gazu oraz mimo, że ostatnio na giełdach ceny gazy spadły nawet poniżej ceny sprzed dnia agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, to już od grudnia ubiegłego roku dochodzą wiadomości, iż gospodarstwa domowe otrzymują zawiadomienia o radyklanych podwyżkach cen za energię cieplną przeznaczaną na ogrzewanie mieszkań oraz ciepłą wodę. Z tego powodu senator z Wielkopolski wystąpił do Prezesa Rady Ministrów z pytaniem, czy rząd ma tego świadomości i zamierza pilne podjąć działania kontrolne oraz naprawcze.
Senator Szejnfeld domaga się wyjaśnień nieuzasadnionych podwyżek cen energii cieplnej oraz cen dostarczanego ogrzewania i ciepłej wody podkreślając jednocześnie, że sprawą należy zając się natychmiast, a nie po wielu miesiącach, kiedy okazuje się, że ceny nośników energii mogły być niższe, niż były, ale zdążyły już obciążyć swoimi kosztami budżety domowe obywateli, jak to miało miejsce na przykład ostatnio z cenami paliw.

Kamila Łańska
Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda
Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności
Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile
64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.
e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com
tel. +48 602 738 542
REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/Szejnfeld
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)