Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Rozmowy o gospodarce

Redaktor admin on 27 Listopad, 2016 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Gospodarka Polski z perspektywy UE” – to główny temat spotkania eurodeputowanego Adama Szejnfelda z łódzkimi przedsiębiorcami, jakie odbyło się w ramach Łódzkiego Salonu Gospodarczego. Podczas rozmowy poseł odniósł się do obecnej sytuacji gospodarczej i budżetowej Polski, podsumował pod tym względem także miniony roku na świcie i w Europie. Przedstawił także m.in. zagadnienia związane z umowami o wolnym handlu UE z USA i Kanadą (CETA i TTIP). Poruszył również podjęte przez siebie ostatnio inicjatywy w PE na rzecz ograniczenia protekcjonizmów stosowanych przeciwko polskim przedsiębiorstwom w takich krajach jak Rumunia, Słowacja czy Węgry. Wspomniał również o swoich interwencjach wobec takich krajów jak Francja i Niemcy, jeśli chodzi o obronę interesów polskich firm transportowych.

Jest dobrze, ale nie beznadziejnie – stwierdził poseł Adam Szejnfeld odpowiadając na pytanie dotyczące stanu polskiej gospodarki. Ostatnie dane GUS, zwłaszcza dotyczące przemysłu, budownictwa i inwestycji, nie mogą nastrajać optymistycznie. Huśtawka nastrojów dotycząca ciągle sprzecznie podawanych przez przedstawicieli rządu propozycji i pomysłów gospodarczej legislacji, niepewność podatkowa oraz wiele innych czynników niewątpliwe nie może budzić odwagi do podejmowania ryzyka biznesowego i podejmowania planów inwestycyjnych. Z tych powodów większość przedsiębiorców zamraża swoje aktywa w bankach i innych instytucjach finansowych, inni natomiast na wszelki wypadek przenoszą siedzibę swojej działalności za granice. Rząd z jednej strony deklaruje bowiem pomoc i wsparcie dla firm, w tym z sektora MŚP, ale z drugiej strony co rusz słyszymy głosy gróźb i oszczerstw wobec przedsiębiorców podobne do tych, jakie znamy z czasów PRL. To wszystko powoduje niepewność i brak stabilizacji, co nie służy podejmowaniu i wykonywaniu działalności gospodarczej na własne ryzyko i na własny rachunek – mówił poseł Szejnfeld.

Podczas spotkania nie zabrakło również rozmowy na temat sytuacji gospodarczej w Unii Europejskiej, Europie i na świcie, zwłaszcza w USA w kontekście wyników ostatnich wyborów prezydencjach. Rozmawiano też na temat globalizacji i jej pozytywnych skutków dla rozwoju nie tylko gospodarczego, ale i społecznego na świcie. Szczególnie w tym aspekcie poruszono kwestie związane z umowami CETA i TTIP.

***

Łódzki Salon Gospodarczy jest inicjatywą mającą na celu podniesienie świadomości uczestników w obszarze funkcjonowania gospodarki. Inicjatorka Salonu, Bożena Ziemniewicz (Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Wiceprzewodnicząca Rady Gospodarczej Województwa Łódzkiego, aktywnie działająca na rzecz wzmocnienia samorządu gospodarczego) wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu i mając na uwadze uwarunkowania nowego okresu programowania pomocy unijnej na lata 2014-2020, wraz z Łódzką Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła realizację autorskiego projektu pod nazwą ŁÓDZKI SALON GOSPODARCZY. Łódzki Salon Gospodarczy zaproszenia kieruje do polityków, ekonomistów, finansistów, przedsiębiorców, samorządowców i wszystkich, którym nie jest obojętna rzeczywistość gospodarcza kraju i regionu łódzkiego.

fot. Grzegorz Ziemniewicz

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)