Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Rzemieślnicze szkolnictwo – receptą na zawodowy sukces

Redaktor admin on 21 Czerwiec, 2015 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Rzemieślnicze kształcenie zawodowe jest najskuteczniejszą metodą nauczania zawodów. Prowadzi zresztą nie tylko do wykształcenia fachowców w danej dziedzinie, ale zabezpiecza też adeptów rzemiosła przed bezrobociem. Niemalże wszyscy bowiem absolwenci tych szkół oraz praktycznego kształcenia zawodowego, z łatwością uzyskują zatrudnienie w rzemiośle oraz w przemyśle, a także w usługach– uważa eurodeputowany Szejnfeld. Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego spotkali się w Tarnowie z rzemieślnikami i działaczami Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Szczególną uwagę podczas rozmów poświecono problematyce kształcenia zawodowego oraz dualnej nauce zawodu. Z tych też powodów goście tarnowskiej izby zwiedzili i zapoznali się z dzielnością oraz planami Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej prowadzonej przez Izbę, jako niepublicznej placówki oświaty.

Jestem pod niezwykłym wrażeniem aktywności społecznej i zaangażowania tarnowskich rzemieślników na rzecz kształcenia zawodowego swoich następców – młodych ludzi, którzy po wykształceniu będą rozpoczynali swoją zawodową przyszłość w rzemiośle. Część z nich trafi także do przemysłu, czy usług, ale wszędzie słyszę najlepsze o nich opinie. Składam gratulacje więc i życzenia dalszej tak wspaniałej pracy i działalności – mówił poseł Szejnfeld na spotkaniu z tarnowskimi działaczami rzemiosła. W spotkaniach i wizytacji Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej udział wziął również Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie rozpoczęła działalność od 01.01.1985 r. Prezesem Izby jest inż. Jan Błaszkiewicz , natomiast Dyrektorem mgr Franciszek Uszko. Izba zrzesza 6 Cechów działających na obszarze powiatów: Cech Rzemiosł Różnych w Tarnowie – obszar działania: miasto i powiat Tarnów, Cech Rzemiosł Różnych w Bochni – obszar działania: miasto i powiat Bochnia, Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Brzesku, obszar działania: miasto i powiat Brzesko, Cech Rzemiosł Różnych Dąbrowa Tarnowska – obszar działania: miasto i powiat Dąbrowa Tarnowska, Cech Rzemiosł Różnych Dębica – obszar działania: miasto Dębica i część powiatu Dębica, Cech Rzemiosł Różnych Przedsiębiorców i Kupców Pilzno – obszar działania: część powiatu Dębica tj. gmina Pilzno.

Do Izby należą także Spółdzielnie Rzemieślnicze: Spółdzielnia Rzemieślnicza „Resmet” w Tarnowie teren działania: miasto Tarnów, województwo małopolskie, jak i inne województwa i Spółdzielnia Rzemieślnicza „Wielobranżowa” w Tarnowie – teren działania: miasto Tarnów, województwo małopolskie, jak i inne województwa.

W Cechach, Spółdzielniach a tym samym w Izbie Rzemieślniczej jest zrzeszonych ponad 3000 rzemieślników pracodawców, którzy dają zatrudnienie około 15 tys. pracownikom ciągle tworząc nowe miejsca pracy. 671 zakładów rzemieślniczych szkoli 1401 uczniów, którzy po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu czeladniczego stają się fachowcami wysokiej klasy znajdując zatrudnienie w 80% w rzemiośle.

Największe sukcesy Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości odnosi w dziedzinie szkolenia jak i promocji i marketingu usług i produkcji rzemieślniczej oraz prowadzenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Rocznie 100 pracowników uzyskuje tytuł mistrza; w zawodzie jest to najwyższy stopień fachowca, a świadectwa czeladnicze jak i mistrzowskie są uznawane w krajach Unii Europejskiej.

Biuro Adama Szejnfelda

Posła do Parlamentu Europejskiego

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)